LIVE: Lenny Kravitz byl k českému publiku velmi přátelský. Podepisoval cédéčka a představil novinky

Vydáno 03.06.2018 | autor: Dominik Pavliš

Lenny Kravitz vystoupil před českým publikem již pošesté, tentokrát po čtyřech letech. Ve dvouhodinovém setu zazněly všechny zásadní hity, ale také singl Low z nové desky Raise Vibration, která vyjde v září. Dle pořadatelů dorazilo přibližně osm tisíc fanoušků, což na kapacitu pražské O2 areny není mnoho. Show to nicméně byla velkolepá.

LIVE: Lenny Kravitz byl k českému publiku velmi přátelský. Podepisoval cédéčka a představil novinky LIVE: Lenny Kravitz byl k českému publiku velmi přátelský. Podepisoval cédéčka a představil novinky


LENNY KRAVITZ
O2 ARENA, PRAHA
2. 6. 2018

Večer odstartovala předkapela MF Robots. Toto osmičlenné uskupení ve své tvorbě mísí funk, soul a pop a v čele se dvěma charismatickými zpěvačkami v bezmála třičtvrtěhodinovém setu roztancovalo publikum na skromněji působící scéně, na které již byla připravena zakrytá aparatura hlavní hvězdy. MF Robots se k nám brzy vrátí - vystoupí na samostatném koncertě v Lucerna Music Baru 17. října. 

FOTOREPORT: Lenny Kravitz bavil v Praze funk-rockovou smrští hitů i novinek

Po lehce zdlouhavé přestavbě pódia zahájil svůj set Lenny Kravitz písní We Can Get It All Together z očekávané desky. Odzpíval ji na vyvýšené scéně nad hlavami svých spoluhráčů. Oblíbenou skladbu American Woman, která je ovšem původně od rockové skupiny The Guess Who, v polovině proměnil v reggae. Při této skladbě si také přizval tři spoluhráče na dechové nástroje a za blýskání reflektorů, které tematický hýřily rasta barvami, prodlouženou verzi skladby dokončili.

V pořadí čtvrtá zazněla další píseň z nové desky - Low. Poté následoval první velký hit, skladba It Ain’t Over Til It’s Over. Došlo i na I Belong To YouThe ChamberDig In či notoricky známou Fly Away, na kterou publikum reagovalo doposud nejbouřlivěji.

TOP 5 netradičních spoluprací Lennyho Kravitze: Zazpíval si s Madonnou i Mickem Jaggerem, jeho hit zremixoval Avicii

Kravitz není pouze dobrým multiinstrumentalistou - ve své tvorbě také střídá velmi jemné balady i opravdové hardrockové vypalovačky a v takto širokém spektru se cítí jako doma. Dokázal to i na koncertě. Za doprovodu jeho ikonického tance a různých póz střídal kytaru pouze za mikrofon a ve zpěvu byl jistý.

POZDRAVY S FANOUŠKY A PODEPSANÁ CÉDÉČKA

Ve své červené hippies košili a černých kožených kalhotech několikrát proběhl O2 arenou pozdravit se s fanoušky, vtipkoval, ochotně si s nimi podával ruce a také podepisoval cédéčka. Právě kontakt s fanoušky je pro Kravitze, jak vidno, důležitý. Po celou dobu koncertu je hecoval a nechával je vyzpívávat některé pasáže. Za obrovský aplaus po každé písni projevoval upřímný vděk, a i když k němu bezesporu patří narcistické pózy, působil víceméně skromně. Při asi desetiminutovém představování své kapely vychválil jednotlivé členy oprávněně do nebes. Za zmínku jistě stojí jeho dvorní sólový kytarista Craig Ross či baskytaristka, která spolupracovala s Davidem Bowiem - Gail Ann Dorsey.

V přídavku zazněla píseň I’ll Be Waiting, kterou Kravitz odehrál za piánem. A poslední skladba nemohla být žádná jiná, než Are You Gonna Go My Way. Koncert byl celkově vyvážený jak složením skladeb, tak zvukově. Některé až zbytečně natažené instrumentální pasáže však mohly návštěvníky lehce nudit. A také byla škoda, že při koncertě takového formátu chyběla projekční plátna. 

text: Dominik Pavliš, foto a video: Tomáš Klíma

Témata: Lenny Kravitz, Raise Vibration, MF Robots

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít