LIVE: Lewis Capaldi by klidně mohl vystupovat i jako komik

Vydáno 09.11.2019 | autor: Jan Trávníček

Nárůst popularity Lewise Capaldiho nejen v našich končinách je enormní. Zvlášť pokud jste ho sledovali stejně jako my už od prvních zveřejněných písní. Když měl hrát loni na Colours Of Ostrava, byl pro zasvěcené tím pomyslným černým koněm. Pak se ale jeho koncert zrušil. Už ten samý rok v srpnu na Szigetu a v září na Lollapalooze ale bylo vidět, že nám tady roste budoucí velká hvězda.

LIVE: Lewis Capaldi by klidně mohl vystupovat i jako komik LIVE: Lewis Capaldi by klidně mohl vystupovat i jako komik


LEWIS CAPALDI
SASAZU, PRAHA
7. 11. 2019

Na začátku roku 2019 si tak odbyl i nenápadnou českou premiéru jako předskokan Bastille, pak už ho začala mohutně hrát rádia a na Colours Of Ostrava 2019 dorazil jako středně velká hvězda. Podzimní Palác Akropolis nakonec dle očekávání vyprodal a SaSaZu, kam se pak přesunul, jakbysmet. Minulý týden se mu navíc podařilo vyšplhat se singlem Someone You Loved až na první příčku amerického žebříčku a kdo sleduje jeho mimořádně vtipný facebook, dobře ví, jak to oslavil.

LIVE: Třetí den Colours of Ostrava - Years And Years roztančili, John Butler měl srdce na dlani

Ten humor je vůbec dost zásadní. Lewisův "horkýžovský" přístup "Mám v pi*i na lehátku" je zcela odzbrojující. Zatímco jiné celebrity na vás zkouší hrát falešnou skromnost, on se v Praze těšil z dalšího vyprodaného koncertu. "Máme plno. Víte co to znamená? Prachýýýý! Já vím, že se dobře bavíte, ale jediné, co tady odtud vidím já, je deset liber tady, deset liber támhle, potom zase onde..." Kdo by ho za to nemiloval.

Těch fórů z jeho strany bylo tolik, že by to vystačilo na vlastní stand-up comedy. Když na pódium přistály sluneční brýle, podprsenky a gumový penis, zpěvák to pohotově komentoval a dostával lidi svým humorem do kolen. Když se mu do ruky dostal telefon, na němž ho jakási matka sledovala alespoň ze streamu na místě přítomné kamarádky, chvíli si s ní povídal a nakonec ji zprdnul, že se má věnovat dítěti a pro příště si najít chůvu a přijít na koncert. A típnul to. A jakmile se mu na pódiu objevil fotoaparát, vtipkoval, že nám jeho bleskem po vzoru Mužů v černém vymaže vzpomínky na dnešní koncert. A to je jen hrstka vtipů z těch, kterým jsme i přes silný skotský přízvuk rozuměli.

A hudebně? Až na nevydaný song Mercy nic nového nezaznělo, jen materiál z vynikajícího debutu, jenž odezněl celý. Většina s celou kapelou, Bruises a třeba následující Lost On You naopak jen s klavírem. Ve všech případech ale Capaldi ukazoval, proč si s nadsázkou nechává říkat "Skotská Beyoncé". Bylo neuvěřitelné, s jakou lehkostí zvládal náročné pasáže svých pěvecky komplikovanějších písní.

A na rozdíl od všech předchozích českých koncertů to tentokrát bylo poprvé, kdy fanoušci, mezi nimiž byli i Lenny a Marpo, opravdu zpívali s ním. Hlasitě a všechno. Postupně budovanou atmosféru tak nakonec neukončil ani koncert samotný, kdy se s největšími hity Hold Me While You Wait a Someone You Loved zpěvák rozloučil. Příznivci ještě dlouho po skončení zůstali v SaSaZu, čekali pod pódiem a skandovali jeho jméno v naději, že ještě dorazí.

A on se vrátí. Jen zase do o něco většího prostoru.

Text: Jan Trávníček, foto: BBC (ilustrační snímek)

Témata: Lewis Capaldi, SaSaZu, koncert, recenze, Praha

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít