LIVE: Maloskalská noc rozezpívala i pětileté děti. Potlesk si vysloužili Slza, Xindl X i Marek Ztracený

Vydáno 07.06.2016 | autor: Hana Poláchová

Festivaloví nadšenci měli i první červnový víkend z čeho vybírat. Severní Čechy zasáhla Maloskalská noc, která lákala na přední domácí umělce. Byl to příjemný den plný dobré hudby i doprovodného programu. 

LIVE: Maloskalská noc rozezpívala i pětileté děti. Potlesk si vysloužili Slza, Xindl X i Marek Ztracený Jednou z hvězd programu byl Marek Ztracený

MALOSKALSKÁ NOC
MALÁ SKÁLA
4. 6. 2016

Šlo opravdu o rodinný festival s vyžitím i pro děti.  Částečně byl vzácný v pozměněných sestavách vystupujících kapel. Slza a Xindl X hráli ten den dvoják a bratry Cidlinské zastoupil Jakub Antl (baskytara) s Albertem Rumanutim (klávesy), Lukáše Bundila Milan Matoušek. U Marka Ztraceného hostuje Jiří Kučerovský, bubnoval Marek Fryčák.

ZPÍVALI I PĚTILETÍ

Děti obsadily i pódium. Školáci ze ZŠ Malá Skála a ZUŠ Turnov zde měli úvodní pásmo, hráli na flétny i bicí. Pohádkové melodie vystřídal například Bruno Mars nebo Adele. Nejvíc se jich však sešlo na Slzu, jejich písně zpívali i pětiletí. A rodiče ze vzdálenějších řad se převtělili do tancujících koňů, aby jejich ratolesti své oblíbence zahlédli. Hity jako Katarze, Celibát, Lhůta záruční nebo nový singl Léto lásky si broukali snad úplně všichni.

FOTOREPORT: Maloskalská noc přivítala českou špičku. Hráli Slza, Nebe nebo Marek Ztracený

Petr Lexa a Lukáš Bundil se po svém vystoupení odebrali na autogramiádu a pódium uvolnili oficiálně jediné zpěvačce příjemného odpoledne, Sabině Křovákové s kapelou. Ta zde odprezentovala melodický pop-rock ze svého alba Sirkama, set zahájila stejnojmenná píseň. Zpěvačka také představila novou skladbu Královský busty, poté se vrátila k debutovému albu, se svými spoluhráči zahráli například Poloviční touhu, Perníkový poupata nebo Sen.

XINDL X VYCHRLIL HITY

Nejdál to měli havířovští Nebe - na jejich vystoupení opět kotel pod pódiem zhoustl. Při písni Legosvět tradičně na pódiu proběhl taneční battle dvou fanoušků vybraných Petrem Harazinem, singly Pláštěnky a Vteřina měly bouřlivou odezvu.

vložte odkaz, text nemažte

P.U.B. (pražský ukulele band) velmi mile překvapil a připomněl myšlenku rodinného festivalu. Na melodie Komáři se ženili nebo klasickou Vltavu odzpívali s hostujícími Třemi bílými vranami, což jsou Vietnamky, své vtipné texty.

Večerní program se přehoupl do druhé poloviny a oddechu od poslechu známých (i rádiových) hitů bylo odzvoněno, když se na stagi objevil Xindl X se svými kumpány. Během jeho koncertu si na své přišla nejedna Barbína, zpěvák připomněl blížící se Vánoce svou oblíbenou koledou Štědrej večer nastal. Uváděl ji tradičně, publikum jej však překvapilo, když zpívalo všechny koledy, které začal. Nemohly chybět písně Dysgrafik, Láska v housce, seriálová Na vodě, Anděl nebo duet s Mirkou Miškechovou, Cudzinka v tvojej zemiHlavní program ukončil Marek Ztracený, jehož fanoušci poslouchali na slovo. Jen poprosil o zvednutí rukou a jejich les se zdvihl k nebi, v některých svítil mobil, a vytrvale mával do rytmu. Také on neopomněl své nejznámější písničky jako Povolání syn, Ztrácíš, Káva a sex nebo Něco končí.

O afterparty se postarala vyprovázecí kapela Voliera, po jejich vystoupení byl areál téměř prázdný a připraven k úklidu.

text a foto: Hana Poláchová

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít