LIVE: Midi Lidi vyprodali MeetFactory, místo desky křtili internetový odkaz

Vydáno 08.11.2016 | autor: Hana Bukáčková

Midi Lidi na sebe se křtem své nové desky nechali dlouho čekat. Jednak tím, že proběhl až půl roku po vydání alba Give Masterpiece A Chance!, a také časovým harmonogramem večera - koncert začal až před jedenáctou hodinou večerní.

LIVE: Midi Lidi vyprodali MeetFactory, místo desky křtili internetový odkaz Midi Lidi ve vyprodané MeetFactory. Foto: Čestmír Jíra


MIDI LIDI

MEETFACTORY, PRAHA
7. 11. 2016

Hned zkraje poděkovala kapela za primární přízeň všem, kteří dorazili a MeetFactory tím pomohli vyprodat. Poté začalo geniální představení těchto hudebních bláznů, které se jiným spojením nedá lépe vystihnout. Zpěvák a producent Petr Marek celou dobu křepčil na pódiu a svými ulítlými tanečními kreacemi předával radost tančícímu davu. Pro fanoušky se mohl rozdat. Chvílemi působil jako z jiné galaxie, tančil jak smyslů zbavený. Dokonce neváhal vzít kameru a vše během svých žoviálních poskoků přímo na pódiu natočit. Došlo i na jakousi rozcvičku.

Midi Lidi interview: Nová deska je jako víno, které nebyl čas pít

Formace předvedla fanouškům audiovizuální show plnou barev, které se střídaly na promítacím plátně. Bylo to bizarní až praštěně geniální číslo, zkrátka skvělý taneční mejdan. Všichni se bavili a nechali se unášet na vlnách melodických elektrotónů, obzvláštěných zajímavými zvukovými projevy.

FOTOREPORT: Midi Lidi se křtem nové desky vyprodali MeetFactory

KŘEST INTERNETOVÉHO ODKAZU

Křest nové desky se oficiálně nekonal. Jak je známo, kapela křty nemá ráda. A tak se ho zhostila po svém - místo desky pokřtila odkaz na uložto.cz, kde je pravděpodobně album zdarma ke stažení.

RECENZE: Nadčasoví Midi Lidi vzkazují: Udělejme si pořádek v životě!

Petr mezi jednotlivými songy také mluvil a snažil se vtipkovat. Jednalo se spíš o jejich tradiční trapnovtip. Krom klasických songů zazněly samozřejmě skladby z nové desky, ale i předělaná Náměšť od Jaroslav Hutky, která zněla sborově celým sálem v netradičním aranžmá. Kapela celkově vystoupení pojala jednoduše a bylo vidět, že si ho užívá. Po koncertu následovala afterpárty v režii svérázného DJ Ventolina, který je podobného ražení jako samotná skupina.

text: Hana Bukáčková, foto: Čestmír Jíra

Témata: Midi Lidi, Give Masterpiece a Chance!, MeetFactory, koncerty

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít