LIVE: Måns Zelmerlöw v Praze: komedie, upocená těla a hra na city aneb Přijela k nám Eurovize

Vydáno 12.10.2015 | autor: Daniel Košťál

Byl říjnový nedělní večer a vesmír tomu chtěl, že se v pražském Lucerna Music Baru schylovalo ke koncertu letošního vítěze Eurovize Månse Zelmerlöwa. Švédský zpěvák si pro (nejen) české fanoušky připravil zhruba 90minutovou show a hned dva předskokany. Bohužel málokdo tuší, kdo ti lidé byli.

 

LIVE: Måns Zelmerlöw v Praze: komedie, upocená těla a hra na city aneb Přijela k nám Eurovize Måns Zelmerlöw v Praze splnil očekávání

MANS ZERMERLÖW
SUPPORT: PAVEL CALLTA, JAMES GILLESPIE
LUCERNA MUSIC BAR, PRAHA
11. 10. 2015

Těsně po osmé se na titěrném půlkruhovém pódiu objevil Pavel Callta se svou kytarou, basákem a bubeníkem a na nic nečekali. Písně jako Terapeut, Depka nebo Naštěstí zněly ve stále poloprázdném sále překvapivě dobře. Zpočátku to sice sem tam lehoučce ujelo, ale co víc by si mohl hlavní interpret přát, než aby mu veselé rytmy rozpohybovaly a navíc ještě pobavily publikum. Zpívat se lidem nechtělo, zbytek ale Callta splnil, většina jeho vtipů navíc působila nenuceně. O ten největší se však postaralo publikum, když se z něj po asi šesté skladbě ozvalo "No a co jste za kapelu?“

FOTOREPORT: Måns Zelmerlöw rozvýskal pražský Lucerna Music Bar

Jako druhý se představil Londýňan James Gillespie. Předvedl několik akustických skladeb, nádherný hlasový projev a také hrátky s mikrofonem, které si vysloužily bouřlivý potlesk. Už vám někdy učaroval člověk, o kterém jste nikdy neslyšeli? Asi takový pocit panoval na místě, jména obou předskokanů jsou totiž celkem těžko dohledatelná. Kde jsou ty doby, kdy si zasloužili místo na oficiálním propagačním plakátu?
Skvělý neskvělý, i James musel z cesty hlavní hvězdě večera. Ve čtvrt na deset tak nastoupili Månsovi čtyři kumpáni a diváky oslepila obrazovka s úvodním videem s bleskovým průletem důležitých momentů jeho života. Když se pak objevil zpěvák sám, div že ve vzduchu nezačalo poletovat hejno kalhotek (a snad i pánských trenýrek). Nejvěrnější fanynky a fanoušci se na Švéda přijeli podívat například až z jeho domoviny nebo také z Ruska. Těm českým se zpěvák za vřelé přivítání odvděčil dokonce pozdravem "Dobrý večer“ místo obvyklého „Ahoj“.

A ono to od začátku dunělo. A ono to až do konce pěkně hrálo a zpívalo. Od první Someday po závěrečnou Broken Parts koncert ubíhal velmi rychle. Upocený Måns totiž za doprovodu pohybů, které by mu mohla závidět i poblázněná Lorde, sypal z rukávu jednu taneční pecku za druhou a málokdy polevil a nechal rozvášněné publikum uklidnit pomalejší baladou. A co jiného čekat od interpreta, který ví, co je jeho hlavním prodejním artiklem.
Přestože o hlasových schopnostech zpěváka není pochyb a hudbu skládá příjemnou, z pódia výrazně sršela i hra. Hru s fanynkami totiž ovládá perfektně. On se před nimi válel po pódiu, zpíval jim zamilované verše z očí do očí, ony zase vesele předstíraly, že o jeho hudbě z období před Eurovizí slyšely už dříve než letos na jaře, a všichni byli šťastní.

Jako třešničku na dort si ale Zelmerlöw připravil opravdovou lahůdku. "Moje aktuální album se jmenuje Perfectly Damaged a hodně lidí se mě na ten název ptá,“ spustil zpěvák ke konci setu. Pro nezasvěcené, titulní píseň se na album nedostala. „Tuhle skladbu jsme složili pro album jako první, ale zvukově nezapadala, takže tady je světová premiéra.“ To, že je skladba tuctová, nikomu nevadilo, hlavní byl pocit důležitosti, který ve fanoušcích tahle exkluzivní premiéra vyvolala. Z Månsova vystoupení si tak každý odnesl to, co hledal, a možná i něco navíc.
text: Daniel Košťál, foto: Marek Holoubek

 

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít