LIVE: Mystic Sk8 Cup nabídl parádní závody, skvělé The Subways, energické Dirty Blondes i hiphopovou elitu

Vydáno 05.07.2016 | autor: Dominik Pavliš

Začátek července patřil již tradičně milovníkům závodů na skateboardu. Na pražském štvanickém ostrově se během víkendu uskutečnil 22. ročník Mystic Sk8 Cupu, na který se sjeli jezdci ze všech koutů světa. Především v neděli, kdy se jelo finále streetu a bazénu, bylo na co koukat. Jelikož se jedná o třídenní festival, nechyběl ani bohatý hudební program.

LIVE: Mystic Sk8 Cup nabídl parádní závody, skvělé The Subways, energické Dirty Blondes i hiphopovou elitu Hlavní hvězdou pátečního programu byli The Subways


MYSTIC SK8 CUP
MYSTIC SKATEPARK, PRAHA
1. - 3. 7. 2016

V pátek odpálili svůj set jako první pražští Dirty Blondes se svým punk-rock'n'rollem. Ti před nějakým časem vyměnili dlouholetou zpěvačku Beego za červenovlasou Danu. Změna v tomto případě neuškodila a kapela dostala zase o trochu více "drajvu". Diváků pod pódiem postupně přibývalo, formace byla ve skvělé formě a skejtové prostředí jí svědčilo. Došlo i na nový singl Rays Of Light, na zapálený činel bubeníka či na házení kytary. Skvělá show.

LIVE: Pařba na nedělní večer? The Subways!

Páteční letní počasí přálo i v pozdních hodinách, kdy po krátké zvukové zkoušce přišly hlavní hvězdy večera The Subways. Sympatické trio v čele se zpěvákem a kytaristou Billy Lunnem a charismatickou baskytaristkou Charlotte Cooper si publikum získalo okamžitě. Kapela působila skromně a celý koncert odehrála na výbornou. Jen možná trošku škoda otřepané fráze "děkuji", se kterou frontman vůbec nešetřil. Mezi hity v reperoáru nechyběly Shake! Shake!, Kiss Kiss Bang Bang či Rock & Roll Queen

SOBOTA PŘÁLA TVRDÉ MUZICE

Sobotní koncerty se nesly v tvrdším duchu. Zahrála americká metalcorová banda Norma Jean. Formace odehrála svůj set před lehce chladnějším publikem, zpěvák si místy nebyl úplně jistý především v čistých pasážích, ale ani to na atmosféře neubíralo. Ze svých skladeb zahráli například The Potter Has No Hands nebo 1,000,000 Watts.

vložte odkaz, text nemažte

Nad štvanickým ostrovem se stahovala mračna, obavy z deště byly ale nakonec zažehnány. To už podium ale ovládla detroitská formace Walls Of Jericho, která má vzhledem k žánru trochu nezvykle na postu frontmana zpěvačku. Ta vybízela publikum k circle pitu a se zbytkem skupiny odehrála přibižně 15 skladeb, mezi nimi i No One Can Save You From Yourself, All Hail the Dead či The American Dream. Koho tento metalcorový dvojkoncert nezmohl, mohl ještě zajít na DJ’s.

NEDĚLNÍ FINÁLE S HIPHOPOVOU ŠPIČKOU

Koncerty po nedělním finálovém dnu patřily českému a slovenskému hiphopu. Na pódiu se vystřídali Vec, Midi, Hafner, Zverina a Vladimír 518. Při skladbách si navzájem "vypomáhali" a dohromady vytvořili skvělou atmosféru. Večeru ale jednoznačně kraloval Vladimír 518 se songy od PSH i ze sólové tvorby. Orion sice na plakátech psaný nebyl, ale přišel předvést, že je znovu zpátky ve formě, jak v poslední době dokazuje.

Kdo se na Mysticu pohyboval po celé tři dny, jistě také nemohl přehlédnout koncerty formace Ta2noisact, jejíž členové se během živých vystoupení tetují. Akce se opět vydařila, počasí přálo, po celou dobu bylo na co koukat a hudební program tomu nasadil korunu. Těšíme se opět za rok!  

text: Dominik Pavliš, foto: archiv pořadatele

Témata: Mystic Sk8 Cup, The Subways, Dirty Blondes, Vladimir 518, PSH, Orion, festivaly

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít