LIVE: Na Mighty Sounds bavili energičtí Gogol Bordello i česká žánrová špička

Vydáno 18.07.2017 | autor: Dominik Pavliš

Již tradičně patří jeden červencový víkend festivalu Mighty Sounds, konanému na táborském letišti Čápův dvůr. Pro mnohé návštěvníky se jedná o vrchol festivalové sezóny, a tudíž ani letos nemohla pro vyznavače ska, punk rocku, reggae a mnoha příbuzných žánrů tato ojedinělá akce chybět ve zcela jistě nabitých diářích.

LIVE: Na Mighty Sounds bavili energičtí Gogol Bordello i česká žánrová špička LIVE: Na Mighty Sounds bavili energičtí Gogol Bordello i česká žánrová špička


MIGHTY SOUNDS
ČÁPŮV DVŮR, TÁBOR
14. - 16. 7. 2017

Hned při vstupu si nejeden pravidelný návštěvník jistě všiml jinak rozmístěného areálu. Zvyknout si na lehce pozměněná umístění pódií chvíli trvalo. Na druhou stranu přibyla velmi příjemná, do obývákového stylu laděná Black Coffee stage, na které akusticky hrály buď samostatně pozvané kapely, nebo ty, které ten den měly svůj "regulérní" koncert na větších stagích. Z koncertů na tomto stanovišti můžeme vypíchnout písničkáře OiOi Piratoi, domácí Nano, Bob Wayne či Pio Squad, kteří hráli akusticky vůbec poprvé.

FOTOREPORT: Mighty Sounds v Táboře nabídl Lion's Law, Dubioza Kolektiv a další dávku skvělé hudby

Z pátečních "velkých jmen" zářili hlavně H20, kteří potěšili především vyznavače newyorského hardcoru. Z jejich koncertu byla patrná obrovská energie, kterou bohužel sem tam uzemňoval zvuk. Na tento problém narazilo více kapel, což je obrovská škoda a vada na kráse jednoho z nejlepších žánrových festivalů v Evropě. Frontman Toby Morse chodil mezi lidi, zahrál si jednu písničku se svým synem, který usedl za bicí. Před jejich show jsme Tobyho mohli vidět i skejtovat na minirampě, která byla již tradičně přistavena u stánku Vans. Z "tvrdších" kapel v páteční večer zazářili ještě Lion’s Law nebo na Jameson stage Crowned Kings a pražští Skywalker, kteří měli skvělou show, místy to ale drhlo v čistotě zpěvu.

Psát o počasí je velké klišé, určitě se ale shodneme, že na letošním Mighty Sounds bylo počasí úplně ideální. Pršelo tedy jednou v noci, jinak na žádné extrémně vysoké či naopak nízké teploty nedošlo a počasí festivalovému lidu vstřícně nahrávalo do karet.

FOTOREPORT: Druhý den Mighty Sounds: V Táboře úřadovaly zahraniční hvězdy Gogol Bordello a The Adicts

STRHUJÍCÍ PÓDIOVÁ SHOW GOGOL BORDELLO

Sobotní den po obědě zahájila kapela Define Me na Lucky Hazzard stage. Za její pouhé dva roky existence působí neuvěřitelně sehraně a její muzikantské kvality nelze zapřít. Začínat jako první je vždy tak trochu nevýhoda, proto se v publiku, bohužel, moc lidí neobjevilo. I přesto odehráli skvělý set! Jedním z higlightů celého festivalu jistě byly kapely The Drain a The Atavists. S první jmenovanou skupinou se publikum vrátilo do dob minulých, kdy všudypřítomný rock'n'roll nebyl okrajový žánr. Klukům z The Drain to prostě věříš, hudebně jsou vyzrálí a celé klubko dotváří skvělá image. Zpěvák Daniel je frontman na svém místě a česká scéna by si zasloužila víc takových kapel.

FOTOREPORT: Mighty Sounds zakončili Nežfaleš, Pirates Of The Pubs nebo Circus Brothers

V podvečer ovládly Lucky Hazzard stage holky ze Sour Bitch, které představily skladby z jejich poslední desky Tough Love a o pár hodin později mohli návštěvníci vidět další čistě dívčí kapelu Maid Of Ace, složenou ze čtyř sester. Kdo si je nechal ujít, o hodně přišel.

Nejvíce návštěvníků bylo jistě zvědavo na bláznivou newyorskou skupinu a zároveň jednoho z headlinerů - Gogol Bordello. Skupina mísí cikánskou hudbu s punkem a kytaru s bicími kombinuje například s harmonikou či houslemi. Jejich set byl chytlavý, plný energie a koho by náhodou nebavila jejich hudba, určitě se přinejmenším pobavil pódiovou show.

VOLNOČASOVÉ AKTIVITY

V závěrečný festivalový den jednoznačně kralovali Agnostic Front, kteří bohužel také lehce doplatili na zvuk. Pro mnohé fanoušky tato kapela znamená opravdu hodně, proto i nad tímto nedostatkem dokázali přimhouřit oko. Jak již ale bylo řečeno, zvuk sem tam kolísal v průběhu celého festivalu a je to opravdu škoda.

Kdo si chtěl na chvíli od hudby odpočinout, mohl se vrhnout do spousty dalších aktivit, nebo si prostě jen na chvíli odpočinout v chill zóně. Aktivit bylo mnoho - exhibice skate/bmx v minirampě, kiteboarding, oblíbený bumperball či zápasy ve fotbalu.

Mighty Sounds je také festival, kde si člověk pochutná na opravdu kvalitním občerstvení. Na výběr je přes klasické langoše či nudle až po různé veganské delikatesy. Ostatní festivaly by se v tomto ohledu mohly učit.

text: Dominik Pavliš, foto: Klára Mariňáková

Témata: Mighty Sounds, Gogol Bordello, Agnostic Front, The Drain, Skywalker, festivaly

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít