LIVE: Na rokenrolové Royal Republic si přišli lidé hodit botou

Vydáno 04.12.2019 | autor: Natálie Bartlová

Rokenrol ve svých počátcích znamenal kapely vystupující v nažehlených oblecích, naleštěných lakýrkách, s pečlivě ulíznutými vlasy a zastřiženými knírky. Přesně tak vypadají na první pohled i členové švédské party Royal Republic. Házet je ale do retra by byl omyl – ve Velkém sále Lucerny totiž předvedli tak energickou show, že lidé na ploše na stání rozjeli mosh pit. Udržovali ho téměř po celých devadesát minut koncertu.

LIVE: Na rokenrolové Royal Republic si přišli lidé hodit botou LIVE: Na rokenrolové Royal Republic si přišli lidé hodit botou


ROYAL REPUBLIC

VELKÝ SÁL LUCERNA, PRAHA
3. 12. 2019

Hlavním hvězdám večera předskakovali němečtí Blackout Problems, kteří předvedli poctivou energickou show. Všichni členové skákali tak, jako kdyby trénovali na mistroství světa ve skoku vysokém. Po hudební stránce šlo sice jen o lehčí nadprůměr, snaživost a přátelskost frontmana Maria Radetzkého jim ale přidávala na sympatiích. Poslední písničku ze setu věnoval aktivistce Gretě Thunberg, což však u doposud vesměs nadšeného publika vyvolalo smíšené reakce. 

Royal Republic interview: Vždycky jsme měli nějaký disco standard

Royal Republic přijeli po dvouleté pauze zpět do Prahy v rámci turné ke čtvrtému studiovému albu Club Majesty. Míchají na něm výchozí moderní rokenrolový sound s diskem, což dodalo jejich hudbě i vystoupení jedině na zábavnosti. Nové písně jako Can’t Fight the DiscoFortune Favors nebo Stop Movin' rozhýbaly fanoušky úplně stejně mocně jako starší kousky, například Save the Nation, chytlavá Everybody Wants To Be an Astronaut nebo klasika Tommy-Gun.

Ač se jedná o neagresivní hudbu a typ kapely, diváci rozjeli v předních řadách bez jakýchkoliv pobídek mosh pit, který drželi prakticky celý koncert. Vzduchem tak občas proletěla plastová lahev nebo bota crocs.

V klidu nezůstali ani posluchači na balkónech, kam se tradičně umisťují ti línější fanoušci - jestli ještě během Blackout Problems dožvýkávali chlebíčky, jediné pořádné jídlo, co se dá v Lucerně sehnat, na Royal Republic už házeli hlavou a tleskali.

Royal Republic patří mezi kapely, jejichž koncerty jsou zkrátka jedna velká party a všichni si je užívají. S humorem sobě vlastním přihodil během večera frontman Adam Grahn pár vtípků a historek, a dokonce si na stage vytáhnul lehce zaskočenou fanynku, kterou nechal hrát na svou kytaru.

"Mám Prahu rád. [Je to tady] Lepší než včera v noci v zas*aném Polsku."

Kapela znovu navštíví Prahu 27. února 2020, kdy zahraje v Rock Café.

Text: Natálie Bartlová

Témata: Royal Republic, Lucerna, Praha, koncert, recenze

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít