LIVE: Poetika v pražském Lucerna Music Baru zářila, Mirai víc nudili než bavili

Vydáno 09.04.2018 | autor: Hana Bukáčková

Společné turné nadějných formací Mirai a Poetika skončilo. Všechny zastávky byly dlouho předem vyprodané, včetně té poslední v pražském Lucerna Music Baru. Mirai dostali Platinovou desku za album Konnichiwa, jejich show ale byla rozporuplná. Zato Poetika zářila. 

LIVE: Poetika v pražském Lucerna Music Baru zářila, Mirai víc nudili než bavili LIVE: Poetika v pražském Lucerna Music Baru zářila, Mirai víc nudili než bavili


MIRAI + POETIKA
LUCERNA MUSIC BAR, PRAHA
8. 4. 2018

Turné, které bylo původně plánováno na podzim loňského roku, bylo kvůli tragickému úmrtí manželky bubeníka Šimona Bílého z Mirai odloženo na letošní jaro. Jediný koncert, který se odehrál dle původního harmonogramu, byl na konci října ten v Lucerna Music Baru, kde obě formace pokřtily svá nová alba. Na "místo činu" se vrátily po necelém půlroce. Za tu dobu jejich popularita vzrostla. Mirai posbírali hned několik cen, ať už se jednalo o nedávného Anděla za Objev roku nebo hned tři trofeje z Českého slavíka. Zájem o jejich show v očích posluchačů rázem stoupl a přitáhli tak větší masu lidí, než by tomu zřejmě bylo na podzim.

Ceny Anděl ovládli J.A.R., David Stypka, Mirai, Barbora Poláková a další

Poetika se už od říjnového koncertu srovnávala s tím, že oproti Mirai je její koncert menší show. Ale během půl roku na sobě zapracovala, více se semkla a působí na pódiu kompaktněji. Během koncertu došlo k vzájemnému hostování některých členů kapel - například kytarista Tomáš Javůrek z Mirai se zapojil při skladbě Duše v poutech a rapper Eduard Rovenský se zpěvákem Ondřejem Brejškou oplatili hostovačku v závěrečném přídavku Mirai Když nemůžeš, tak přidej, kde se k nim přidal ještě producent Ondřej Fiedler. Poetice pomohl kytarista Miloš Knopp, jehož riffy se objevily na albu Trinity.

LIVE: Poetika a Mirai pokřtili desky, vedle skvělé hudby byl koncert plný emocí

PÍSEŇ PRO TÁTU I TETOVÁNÍ NA PAMÁTKU

Obě formace nemají ještě na svém kontě tolik písniček, proto do svého repertoáru mimo jiné zařadily několik coverů. Poetika přihodila do playlistu i starší kousky z dob, kdy Eduard vystupoval jako Packet a tvořil dvojku s producentem Danem alias Danem Aerahem. Proto nechyběla "vlastenecká píseň" o patriotech - Duše v poutech, která je i po šesti letech od vydání stále aktuální. Rovenský věnoval jednu ze svých písní tátovi, rockerovi, který by v den pražského koncertu oslavil 65 let. Ondřej Brejška si na památku nechal udělat trvalou vzpomínku v podobě tetování loga Mirai společně s jejich iniciály. Tetování mu zhotovili samotní členové skupiny jen pár hodin před závěrečným koncertem. Pěknou tečkou na konci jejich setu bylo promítání fotek z právě proběhlého turné během písně Zrcadla.

RECENZE: Mirai místy znějí jako koktejl z Nightwork a Kryštof, ale nenudí

Mirai v současné době sbírají jeden vavřín za druhým. Přitom deska Konnichiwa nijak nevybočuje z mainstreamového standardu, který slýcháváme denně z éteru, naopak je spíš přehlídkou několika rádiových hitů a vaty okolo. Stejně tomu tak bylo naživo. Koncert přitom začal nadějně akustickým provedením Když nemůžeš, tak přidej z úst samotného Miraie Navrátila. Zbytek kapely se k němu přidal v druhé písni 365. Během setu nechyběly hity Dítě robotí, Anděl či panda při Cestě z města.

Skladbu Divadlo zpíval Navrátil z balkonového ochozu a zbytek formace využil jako divadelní kulisu pro držení cedulí s textovou nápovědou "Otočte se :)". Stejně jako na předchozích štacích s sebou nezapomněli vzít cenu Anděl, kterou poměrně nedávno získali. Mezi fanoušky ji nechali kolovat právě při stejnojmenné písni. Velkým mínusem setu bylo spoustu nezáživných momentů typu táhlých předeher jako u Pojď, zapomenem či hromadných bubenických sól, kterých bylo nespočet. Tím pádem spíš kouskovaly energii večera, než že by bavily.

Text: Hana Bukáčková, foto: Kateřina Postránecká

Témata: Mirai, Poetika, Zkouším žít, Když nemůžeš, tak přidej

3,50

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít