LIVE: Prahu roztančil electroswing, na Swing Me Prague přijeli i francouzští Caravan Palace

Vydáno 15.08.2016 | autor: Hana Bukáčková

Cestou z metra Kolbenova jste mohli narazit na hloučky stylově oblečených lidí - nechystali se na divadelní představení, ale na speciální taneční festivalovou akci ojedinělého typu. Ve stylovém prostředí bývalé továrny Pragovka se odehrál festival plný velmi populárního stylového electroswingu, na kterém se představili Voila!, MoveBreakers, Mydy Rabycad, Caravan Palace, Circus Problem a další.

LIVE: Prahu roztančil electroswing, na Swing Me Prague přijeli i francouzští Caravan Palace Hvězdou festivalu byli Caravan Palace z Francie. Foto: Tomáš Klíma


SWING ME PRAGUE
PRAGOVKA, PRAHA
13. 8. 2016

Publikum jemně rozehřála skupina Voila! se slovenskou zpěvačkou Zdenkou Trvalcovou, která je momentálně v očekávání. Její nakřáplý hlas místy působil moc "diblíkovsky". Během coververze známé francouzské písně Ella, elle l'a od France Gall harmonikář předvedl speciální taneční vystoupení.

FOTOREPORT: Swing Me Prague: Caravan Palace, Mydy Rabycad i Voila! electroswingovou jízdou rozhýbali Pragovku

Poté nastoupila partička MoveBreakers, která se vytasila i se zpívanou italštinou, již chce uplatnit při své tour po Sicílii během příštího týdne. Zpěvačka Alena Krejčová byla ostřejšího a temperamentnějšího ražení a s hlubším hlasem než její předchůdkyně, typově připomínala zpěvačku Žofii z Mydy Rabycad.

První dvě kapely byly jen slabý odvar toho, co se dělo poté na pódiu i pod ním. Vystoupila naše jednička v tomto žánru - Mydy Rabycad v čele s úžasnou temperamentní Žofkou Dařbujánovou v extravagantním oblečku a netradičním copem až po pás. Obvyklé složení doplnila dechová sekce. Formace měla energie na rozdávání, což bylo vidět na jejím specifickém projevu.

BOUŘLIVÁ JÍZDA S CARAVAN PALACE

Co se nepovedlo Mydy, to dotáhli francouzští Caravan Palace, na které dorazilo nejvíc lidí a sklidili největší aplaus. Kdo předtím nevrtěl boky, ten je nyní rozvlnil stoprocentně. Do té doby to vypadalo, že se spíš návštěvníci stylově oblékli, než by chtěli začít pařit a užívat si sobotní noci.

vložte odkaz, text nemažte

Své největší hity zařadila skupina hned na začátek. Zajímavé také bylo, že fungují dobře i bez zpěvačky, takže je u nich normální, když ji třeba půlku setu neslyšíme zpívat. Hudba je doplněná jemnými beatboxy, které přidávají na specifickém zážitku. Kapela to rozjela i tanečně, takže o zajímavé kreace nebyla nouze. Pódium jim zdobily znaky, které známe z obalu jejich poslední desky Robot Face. I přes bouřlivé reakce se ale fanoušci přídavku nedočkali.

Třešničkou na dortu zůstali Circus Problem, kteří typově do koncepce festivalu až tak nezapadali, zato ho aspoň příjemně oživili svým balkánským setem, který je na pomezí mezi divadelním a hudebním představením. Vypomohli si s pár hosty - například Antoniem Cammaratou z MoveBreakers. Předvedli i ochutnávky z připravované desky, které publikum nadšeně přijalo.

Pokud jste si nevybrali nic z hlavního programu, mohli jste si během a po festivalu zatancovat na různé DJs na vedlejší stage. Večer plný svižných tanečních melodií, světelné show, pohodové nálady a stylových hadříků se vydařil na výbornou. Tedy až na pár výjimek - málo toalet a místy nepříjemného starého odéru z fabriky. Doufejme, že první ročník této akce nebyl zároveň poslední.

text a video: Hana Bukáčková, foto: Tomáš Klíma

Témata: Swing Me Prague, electroswing, Caravan Palace, Mydy Rabycad, Voila!, Circus Problem

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít