LIVE: Purity Ring: vaše světlo v lese

Vydáno 09.11.2015 | autor: Ondřej Bambas

Kanaďané Purity Ring se před čtyřmi lety trefili do vkusu posluchačů a jejich popularita nepoklesla ani po vydání letošní desky Another Eternity. S ní se konečně dostali i do České republiky. A zejména díky pastvě pro oči zvládli premiéru na jedničku.

LIVE: Purity Ring: vaše světlo v lese Purity Ring: vaše světlo v lese

EMPRESS OF + PURITY RING
ROXY, PRAHA
5. 11. 2015

Pokud bychom pečlivě sledovali blogy mapující současné hudební trendy, výtvorů připomínajících tvorbu Purity Ring bychom našli opravdu hodně. Kolikrát už je těžké se v písních orientovat a jednotlivé interprety rozpoznat. Celý žánr líbivé elektroniky s podmanivým ženským vokálem se naneštěstí částečně zacyklil a přijít s originální novinkou není snadné.

FOTOREPORT: Purity Ring předvedli v Roxy dokonalý audiovizuální zážitek

Podle mnohých recenzí zahraničních médií na kvality a originalitu debutu s Another Eternity Purity Ring nedosáhli, nicméně hodnocení jsou i tak nadprůměrná a skupině nové skladby přinesly i nové fanoušky. Na vyprodání Roxy to sice nestačilo, ale zhruba tři čtvrtiny zaplněného klubu dávaly najevo, že i u nás je (zejména díky expatům) o současné trendy světové hudby zájem.Příležitost předvést svůj debut Me dostala před hlavním koncertem dívka říkající si Empress Of. Skvělý výběr předkapely potvrdila díky svým spoluhráčům zpěvačka zhruba čtyřicetiminutovým setem. Zejména živé bicí dodávaly vystoupení potřebné oživení, celkově se však pod náporem dvojitých beatů zbytek nahraných podkladů ztrácel. Empress Of nedokázala občas skladby s určitým potenciálem gradace posunout výše, jako tomu například u Everything Is You, příjemně uvádějící studiovou desku. Na zpěvačce ale bylo vidět, že do hraní jde s nadšením a odhodláním vydat ze sebe to nejlepší, proto ji také dav ocenil vděčným aplausem.

Půlhodinka příprav scény Purity Ring zaměstnala techniky téměř na celou dobu, pódium totiž z obou stran lemovala ze stropu visící síť světelných řetězů. Pohádkový les žárovek se pak stal společně s "žárovkovými bicími“ hlavní devízou celé show. Ta začala hned trojicí nových skladeb, včetně jednoho ze singlů Heartsigh. Během vystoupení nakonec zazněly všechny skladby aktuální desky. Doplněny byly o několik starších hitů a celkově byl hodinový čas tak akorát, aby zvuk nezačal nudit a z klubu odcházeli všichni spokojeni.Ke zvuku mělo naštěstí duo připraveno plno překvapení. Kromě speciálního drum setu a světelných závěsů, které téměř při každé písni svítily originálně, si zpěvačka Megan James na scénu nechala ke Stillnes In Woe přivézt hrající světla, po jejichž rozeznění odrážela pomocí rukavic světelné kužely po sále. Na jinou skladbu zase využila světelného gongu připomínajícího kouli z obalu desky Another Eternity. Kromě práce osvětlovače musíme ocenit také zvukařský um, díky němuž mohla Megan hravě měnit hlas, v písních často pozměněný vokodéry.

Pokud by celé vystoupení proběhlo bez zmíněných vychytávek, návštěvník by se neměl k čemu upoutat a koncert by odzíval, nebo by ho možná i po chvíli vzdal. Takto se ale bylo celou dobu na co koukat a z večera dobře situovaného do prostředí Roxy se stal příjemný taneční večírek, který často připomněl o něco chytřejší EDM party. A spokojenost tak byla kousek po jedenácté vidět na tvářích diváků i vystupujících.

text: Ondřej Bambas

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít