LIVE: Skupině Nebe pokřtil desku mluvící robot! Podívejte se na videu, jak situaci vtipně glosoval

Vydáno 08.05.2017 | autor: Hana Bukáčková

Havířovská kapela Nebe, kterou kdysi objevil Richard Krajčo, se pomalu ale jistě zbavuje nálepky druhých Kryštofů. Na svém kontě mají už tři desky a pěknou sbírku hitů. Během prvního májového víkendu uspořádali v ostravském planetáriu hned několik křtů nové desky Souřadnice. Zájem fanoušků byl natolik velký, že z původního jednoho koncertu se nakonec vyklubaly čtyři. My jsme byli hned u toho prvního.

LIVE: Skupině Nebe pokřtil desku mluvící robot! Podívejte se na videu, jak situaci vtipně glosoval Skupině Nebe pokřtil desku mluvící robot! Podívejte se na videu, jak situaci vtipně glosoval


NEBE
PLANETÁRIUM OSTRAVA
6. 5. 2017

Souřadnice koncertů nás směrovaly za ostravskou Porubu do tamního planetária, kde na nás čekal netradiční koncertní zážitek. Sjeli se sem fanoušci z různých koutů republiky, kteří si tento významný moment nechtěli nechat ujít a byli ochotni za ním jet či jít slušnou štreku.  

FOTOREPORT: Nebe představili novou desku s velkou parádou. Zahráli v ostravském planetáriu

V pološeru kapela přehrála vesměs všechny písničky z nové desky a prokládala je staršími hity. Představení ozvláštnila úchvatnou vizualizací ve formě projekcí zvířecích souhvězdí, různých nočních obloh, zákoutí přírody a měst, včetně několika videoklipů. Vše promítali na vnitřní střešní kopuli. Ani v těchto prostorech nechyběly vystřelující konfety, fukary a světelné vychytávky ve tvaru ústřední lodě, která je na obalu alba dominantní. Zážitek nejen pro uši, ale i oči, které zářily jako za dětských let. I když byl koncert na sezení, diváci v jeho průběhu neváhali vyskočit ze sedaček.

vložte odkaz, text nemažte

ROBOT JEDL VTIPNOU KAŠI

Samotný křest proběhl netradičně mimo koncertní set, bylo to proto, že speciální kmotrou desky se stala Angie, nechodící robot. Proto jsme se museli přesunout za ní o patro níže do přednáškového sálu. I když robot nechodil, mluvil a vtipně glosoval dění, čímž křest okořenil. Druhou kmotrou byla náhodně vybraná dívka z publika - hlavně kvůli bezpečnosti robota, protože se do něj nemůže dostat ani kapka vody. Poté následovala autogramiáda a focení s kapelou, která rozdávala úsměvy na všechny strany.

RECENZE: Nebe našli svoje Souřadnice. Nová deska je jejich zatím nejlepší

V poslední době se rozrostl počet netradičních turné a je skvělé, že Nebe přišli s něčím novým, zajímavým a dotaženým do posledního detailu. Akce vychází z celkového konceptu desky Souřadnice, který zahrnuje i vizuál alba, oblečení či podobu klipů. Jsme zvědavi, co dalšího si připraví příště - ambice a kreativitu k dalším překvapením určitě mají. 

Text: Hana Bukáčková, foto: Lucie Nohlová

Témata: Nebe, Souřadnice, Petr Harazin, planetárium, Kryštof, Richard Krajčo

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít