LIVE: Support Lesbiens v Lucerna Music Baru dokázali, že změny jim prospěly

Vydáno 07.10.2016 | autor: Hana Bukáčková

Support Lesbiens odstartovali v pražském Lucerna Music Baru svoji podzimní část turné, a to ve velkém stylu. Po jarní části s Ewou Farnou a Nebe chtěli brázdit kluby sólově, nakonec vsadili v první zastávce na předkapelu - nadějnou formaci Rituály, která letos vydala debutovou desku.

LIVE: Support Lesbiens v Lucerna Music Baru dokázali, že změny jim prospěly Support Lesbiens představili desku K.I.D. Foto: Patrik Bouzek / musicserver.cz


SUPPORT LESBIENS
+ RITUÁLY
LUCERNA MUSIC BAR, PRAHA
6. 10. 2016

Večer odstartovala s menšími technickými problémy relativně nová tvář na hudební scéně - partička Rituály. Rockeři se ukázali jako vhodní adepti na post předskokanů. Představili hity z debutové desky Vsaď na černou, ale nebáli se ani coveru legendární kapely Sluníčko. V setu dominovaly bicí, ale kytary jim zdárně sekundovaly. Vokály doplnila v některých písních zpěvačka Jana Věnečková, která svým naléhavým hlasem alá Lenka Dusilová či Bára Basiková dodala písním patřičný náboj. Pánové odehráli kvalitní rock bez zbytečných příkras a dali vyniknout jednoduchosti a jisté dávce syrovosti. Musí však na sobě ještě zapracovat, aby vystoupení bylo více osobitější, uvolněnější s větší dravostí a "sex-appealem".

Rituály zpečetili sázku na černou v pražském Rock Café

Support Lesbiens posunuli atmosféru o level dál, především díky "dokonalému" zpěvákovi Czendovi, ze kterého dobrá nálada a energie sršela na míle daleko. Nebylo to vůbec hrané na oko. Komunikoval s publikem nejenom slovy, ale i skrz grimasy. Není statický, jako jeho přechůdce, ale je to takový malý "ďáblík" na pódiu, kterému lumpárna kouká z očí. Během večera zazněly písně složené v původní sestavě, nutno říci, že by se ten večer klidně bez nich obešel, protože "noví" Supporti mají už dostatečně silný repertoár. Přesto je fanoušci přijali s nadšením.

Support Lesbiens interview: Na Prague Pride bychom klidně šli

Nové kousky mají větší šťávu, Czenda vnesl svěží vítr do plachet předtím trochu "stagnující" formaci a dal jí větší grády. Jeho atypicky lehce zapamatovatelný hlas působí velmi přirozeně a zkušeně, nebojí se do toho opřít.

vložte odkaz, text nemažte

Na muzikantech bylo vidět, že si večer užívají, a to se odráží na jejich projevu, který nepůsobí nikterak křečovitě. Přirozeně vyznívá i čeština v textech, se kterou vyrukovali minulý rok. Došlo i na pár plouživých kousků v akustické podobě. Nutno říct, že všechny polohy jim sluší, ale dominují hlavně jako anglicky zpívající rockeři, kdy dovedou prodat svůj drive. 

text a video: Hana Bukáčková, foto: Patrik Bouzek / musicserver.cz

Témata: Support Lesbiens, Rituály, Jana Věnečková, koncerty, turné

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít