LIVE: "Své příběhy si píšete sami," vzkázala v Praze tančící houslistka Lindsey Stirling

Vydáno 09.10.2019 | autor: redakce

Na Lindsey Stirling mají lidé nejrůznější názory: pro houslisty hrající v orchestru představuje někoho, kdo jim svým nevážným projevem tak trochu kazí pověst. Pro jiné hraje hezky, ale podivně u toho hopsá. A pro poslední skupinu znamená vyváženou a originální kombinaci houslistky, tanečnice a skladatelky. V tomto světle ji také ukázal koncert v nové pražské hale O2 universum.

LIVE: LIVE: "Své příběhy si píšete sami," vzkázala v Praze tančící houslistka Lindsey Stirling


LINDSEY STIRLING
O2 UNIVERSUM, PRAHA
8. 10. 2019

Nová budova O2 Universum, přistavěná k O2 areně, sice otevřela teprve v druhé polovině září, veřejné koncerty v ní už ale stihli odehrát Kabát a nyní i Američanka Lindsey Stirling.

Božská Lindsey Stirling hrála a tančila v O2 universum. Představila se jako Artemis

Populární houslistka nás naposledy navštívila na přelomu února a března 2017. Od té doby stihla pozvednout svou pódiovou show na nový level - a jelikož už předtím to stálo za to, bylo jasné, že je na co se těšit. Minule předváděla kabaretní triky a její pohybové kreace doplňovaly čtyři neméně nadané tanečnice/baletky. Ty s sebou měla i tentokrát, vizuální show a zapojování publika do hry ale tentokrát dotáhla k dokonalosti.


PAPOUŠEK PIRÁT

Při jedné z četných výměn outfitů se ke stylovým houslím oblékla jako kapitánka pirátů i s "mluvícím" papouškem jménem Princess, který promlouval chraplavým basem. Po převtělení do pirátky následovala Master of Tides, vylepšená o zábavnou hru pro diváky. Publikum mohlo hlasovat o tom, co budou na pódiu přítomné slečny během písničky předvádět. Ač byly možnosti jednoduché, například "Rybařit vs. souboj s meči", jejich strojový překlad do češtiny to poněkud kazil. Přesto šlo o velice kreativní a zábavný kousek.

Druhý koncert tančící houslistky Lindsey Stirling byl dechberoucí

"Víš co, Praho? Už vás nikdy nenechám řídit můj osud, protože jste všichni až moc nadšeně řvali pro volbu, aby byla vzpoura (dívčí posádky, pozn. red)."

Stirling si neodpustila ani dva projevy na téma víry v sama sebe, svých snů, vnitřní síly či andělů, kterým věnovala závěrečnou píseň Guardian. A zmiňme také téma Měsíce, který inspiroval její nové koncepční album Artemis, pojmenované podle bohyně lovu a právě Měsíce. Společně se všemi promítanými srdíčky a barvami by to snad působilo dokonce levně, kdybyste nevěděli, že Stirling to myslí naprosto vážně. Protože byly doby, kdy byla jen plachá teenagerka, která si hrála na Amy LeeEvanescence a nikdo její umění moc neuznával.

Jediným rušivým momentem byl ze záznamu puštěný zpěv Lzzy Hale k písni Shatter Me, který se zvukově tříštil s živou hrou předváděnou na pódiu. Jinak ale neměl koncert, během něhož došlo i na nejpopulárnější songy jako Crystallize, Mirage, Roundtable Rival nebo Elements, žádnou chybu.

Pro příští by ale bylo vhodnějším prostorem osvědčené Forum Karlín než betonové O2 universum.

Text: Natálie Bartlová, foto: Vojtěch Mervart

Témata: Lindsey Stirling, Artemis

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít