LIVE: Světy Korben Dallas a Zrní k sobě přilnuly v Brně

Vydáno 20.11.2015 | autor: redakce

Zrní a Korben Dallas znovu spojili své síly a obráží české kluby. Podzimní tour zahájili v brněnském Sonu, kde potvrdili, že jim to dohromady pasuje.

LIVE: Světy Korben Dallas a Zrní k sobě přilnuly v Brně Zrní se loni připomněli deskou Následuj kojota

ZRNÍ & KORBEN DALLAS
SONO MUSIC CLUB, BRNO
18. 11. 2015

Dvojkoncert zahajovali slovenští Korben Dallas a v sále bylo znát, že ne každý (samozřejmě vyjma početné základny slovenských fanoušků) tvorbu této trojice okolo charismatického zpěváka Juraje Benetina zná. A to přesto, že už mají stejně jako Zrní na kontě hraní se symfonickým orchestrem nebo singly s Anetou Langerovou či Janou Kirschner. A právě se Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu nahráli novou desku Kam Ideme, kde jsou dvě novinky – duet Sen s Langerovou a titulní skladba Kam Ideme. Začali však staršími věcmi jako Pokušenia a Bolo nebolo.

VIDEO: Korben Dallas a Aneta Langerová sní společný Sen

Z druhé jmenované skladby v živém provedení na rozdíl od nahrávky vystoupl vysoký vokál, v němž Benetin, jehož devízou je podmanivá barva hloubek jeho hlasu, moc nepřesvědčil. Do playlistu zařadili i oba zmíněné duety – Spolu a Sen, i když se tentokrát museli obejít bez zpěvaček. Jako předposlední zahráli svou asi nejznámější skladbu Otec, kdy se do zpěvu slyšitelně zapojil i korbenovský fan klub pod pódiem. Přídavek Beh proběhl sice po výpadku zpěvákovy kytary, avšak Korbeny nijak nerozhodil.

Po krátké pauze přišli na řadu Zrní. Co k jejich vystoupení říct? Jsou to všestranní hudebníci, kteří zvládají hrát na několik nástrojů a vzájemně se u nich zastoupit, takže jsou jejich koncerty pestré jak pro uši, tak pro oči. Také je zajímavé sledovat, jak tour od tour zrají muzikantsky jako celek a zejména projev zpěváka Honzy Ungera jako frontmana kapely. Z jejich hraní sálá čím dál více uvolněnosti a improvizace, která je u nich ostatně přítomna už od začátku procesu samotné tvorby.

Zrní interview: Jamujeme, nahráváme, posloucháme, obrábíme

Zrní vydali nedávno  živák, novou tvorbu na rozdíl od Korbenů teprve připravují, takže zahráli průřez z posledních tří desek – začali sice starší skladbou Bojím z alba Hrdina počítačový hry jde do světa, jinak ale jasně dominovala deska Následuj kojota. Chybět nesměl ani oblíbený Hýkal, Dva či Rychta z alba Soundtrack ke konci světa. I když byl dvojkoncert časově náročnější, Zrní museli také přidávat – rovnou dvě skladby. V souvislosti se společným turné se nabízí otázka: dojde také někdy na propojení tvorby obou kapel? Bude to na nové desce Zrní?

Nikola Illeová

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít