LIVE: The Qemists rozpoutali electrorockové peklo v Roxy

Vydáno 14.11.2016 | autor: Hana Bukáčková

Po sobotním nadupaném Brně dali The Qemists ochutnat svůj hudební koktejl i v Praze, kam přijeli s energickou show. Ani jednoho fanouška nenechali na pochybách, že patří v tomto oboru k absolutní špičce.

LIVE: The Qemists rozpoutali electrorockové peklo v Roxy LIVE: The Qemists rozpoutali electrorockové peklo v Roxy


THE QEMISTS

ROXY, PRAHA
13.11.2016

Večer odstartovali se skladbou Jungle. Už od začátku bylo znát, kdo je v klubu pánem. Byli to oni, muzikanti z Velké Británie, kteří se vrátili po úspěšném vystoupení z letošního ročníku Rock For People, kde nepatřili přímo k headlinerům. Bezpochyby jim tato pozice ale jistě brzy bude patřit. Ne nadarmo se o nich říká, že jsou velmi živelná formace, u nás jen tento status potvrdili.

FOTOREPORT: The Qemists přiváděli fanoušky v Roxy k extázi

NESKUTEČNÝ PŘÍVAL ENERGIE

Rozjeli impozantní nadupanou show s pořádnou porcí energie, kterou přenášeli na vděčné pogující publikum. To jim energii oplácelo stejnou měrou. Došlo tak k dokonalému propojení. The Qemists nepotřebovali vymýšlet nějaké složitosti. Vystačili si sami se samply, bicími, kytarou a rapem. Místy hudebně připomínali legendární Linkin Park.

Kapela má základ v heavy-rockové muzice, kterou přetransformovala do elektronického rocku a drum'n'bassu. Došlo tak k dokonalé symbióze, která se jen tak neomrzí. Skupina ze sebe vydala všechno, předvedla strhující show bez zbytečných rekvizit a pozlátek. Jednoduše syrový drumy, které místy mohly působit až moc hlasitě. Vystoupení se obešlo bez slabých okamžiků. Jelo se naplno od začátku do konce.

vložte odkaz, text nemažte

Muzikanti výborně hecovali fanoušky, kteří se neváhali vydrápat na pódium a skočit mezi přítomné kolegy, co je unášeli nad svými hlavami. Dokonce nechyběla stojka na pódiu od jedné fanynky ani velké pogující kolečko. Mezi jednotlivými songy s nimi komunikovali a dokázali je udržet ve varu. To bylo velké plus.

Formace nepromarnila ani minutu z téměř osmdesátiminutového hraní. Kdo tuhle bandu promeškal, může jen a jen litovat, ale jistě zde nebyla naposled. Fanoušky si totiž úplně podmanila. 

text: Hana Bukáčková, foto: Rusty Shepherd

Témata: The Qemists, Roxy, electrorock, drum'n'bass, kluby, Rock For People, koncerty

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít