LIVE: Twenty One Pilots v Praze: Jak udělat z Tipsport Arény neuvěřitelně boží místo

Vydáno 05.11.2016 | autor: Kateřina Nováková

Podruhé v tomto roce se k nám vydala dvojka z Ohia říkající si Twenty One Pilots. Frontman Tyler Joseph a bubeník Josh Dun zkraje roku vyprodali Lucerna Music Bar lusknutím prsty a o jejich tehdejší show se hodně povídalo. Teď se vrátili do kapacitně několikanásobně většího prostoru Tipsport Arény, který byl taktéž několik týdnů předem vyprodaný.

LIVE: Twenty One Pilots v Praze: Jak udělat z Tipsport Arény neuvěřitelně boží místo Twenty One Pilots vystoupili v Praze v roce 2016 už podruhé. Foto: Rusty Shepherd


TWENTY ONE PILOTS

TIPSPORT ARÉNA, PRAHA
4. 11. 2016

Únorový koncert následovaly nadšené recenze a zároveň zoufání si. Na velkou spoustu fanoušků se lístky nedostaly a koncert do větších prostor přesunutý nebyl. Prý na přání samotné kapely. Dost nadšenců, kteří viděli energií nabitou show v klubu, mělo trochu obavy, jak se dvojice popere s velkou halou pro několik tisíc lidí.

FOTOREPORT: Twenty One Pilots dobyli po světových žebříčcích i českou Tipsport arénu

O (pořadatelskou agenturou předem deklarované) půl desáté nastoupili Josh a Tyler za songu HeavyDirtySoul. Dav okamžitě nadšeně supportoval ohlušujícím způsobem a místa na sezení se v tu chvíli ukázala být investicí vyhozenou do vzduchu, protože už v polovině prvního songu na ochozech všichni sborově stáli, což jim vydrželo až do úplného konce. Už u druhého songu si Tyler připravil legrácku a rozhodl se odzpívat část songu přímo na jednom z ochozů mezi lidmi. Následoval kamerou snímaný sprint zpátky do backstage a odhození košile, což zejména dámská část publika nadšeně kvitovala. Následovala dvojice songů Heathens a We Don’t Believe What’s On TV - pro ty vzal Tyler do ruky ukulele a citlivě pobrnkával do rytmu každé z melodií.

UDIVENÝ DAV JIM ZOBAL Z RUKOU

Je možná trochu škoda, že pisálci, kteří vidí za rok logicky spoustu koncertů, dokážou odhalit kapelou předem připravené překvápko. Bicí schované pod černým plátnem před zvukařským FOH ale nešlo při příchodu do haly přehlédnout a po songu Lane Boy na ně taky došlo. Devadesátidevítiprocentní většině ale naštěstí zůstalo překvapení neodtajněno až do konce. V tuhle chvíli už úplně opadly obavy z toho, že se v hale nedá vykouzlit taková klubová atmosféra jako v únorovém LMB. Dvojice se tímhle trikem přiblížila té druhé polovině fanoušků a vyhajpovala atmosféru na maximální možný level. S každou rezonancí Joshových bicích byl dav ještě vděčnější a oddanější. Může to být klišé, ale Josh ani jeho parťák Tyler nejspíš až takový nával vřelosti nečekali. Jen co se vrátili zpět na původně hlavní stage, střihl si bubeník kousek na trumpetu a následně skočil z klavíru excelentní backflip.

vložte odkaz, text nemažte

Co si tak tihle dva můžou ještě vymyslet? Legrácek už bylo docela dost, ale pořád je čím překvapit. Co třeba odehrát kousek Ride na bicích, které budou držet první řady. Jasně, žádný problém. Až se přistihnete, jak se potutelně na tyhle dva sympaťáky usmíváte a máte radost, že i bez okázalých proslovů nebo očividně nákladné produkce jde udělat parádní show, nad kterou budou lidé nevěřícně kroutit hlavou. A hlavně se bavit! V závěru došlo i na zásadní Car Radio s jedním z mnoha jejich povedených textů, kdy Tyler až úpěnlivě křičí v závěru "And Now I Just Sit in Silence", zatímco Josh cupuje bicí do jejich posledního dechu. S Trees přicházejí červené konfety a naprosté zadostiučinění.

Únorový koncert mocně promovala Evropa 2. Kdyby tuzemský rádiový mainstream plnily skupiny jako Twenty One Pilots, můžeme být rozhodně jenom rádi. Pro některé je to nejspíš překvapení, za mě rozhodně velká radost z toho, že kapela jako oni dokáže u nás vyprodat osmitisícovou halu.

text: Kateřina Nováková, foto: Rusty Shepherd

Témata: Twenty One Pilots, Blurryface, koncerty, Tipsport aréna

5,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít