LIVE: TWIABP udělali strahovský klub na chvilku krásnějším místem

Vydáno 28.01.2016 | autor: Ondřej Bambas

Titul akce posledního lednového pondělí naznačoval, že se bude v klubu 007 na Strahově konat osvětová akce za lepší život. Jedinci mířící na strahovský kopec ale vědí, jak si užívat dnů. Pár hezkých chvil nabídly i kapely mewithoutYou a The World Is A Beautiful Place And I Am No Longer Afraid To Die (dále jen TWIABP).

LIVE: TWIABP udělali strahovský klub na chvilku krásnějším místem LIVE: TWIABP udělali strahovský klub na chvilku krásnějším místem

mewithoutYou + The World Is A Beautiful Place And I Am No Longer Afraid To Die
007, Strahov, Praha
25. 1. 2015

Lidé chodí na koncerty. Mají zájem o živou hudbu. Zatímco před dvěma lety měla několikahlavá hydra zamluvený prostor v kavárně Potrvá, tentokrát si mohla troufnout na Sedmičku. A byla jí skoro malá. Svůj podíl na tom měla jistě také formace mewithoutYou, která k nám zavítala poprvé a na Strahov nalákala hodně fanoušků.

Nejlepší klubovky zimy (I.): Přijedou folkaři The Paper Kites nebo vycházející hvězdy twenty one pilots

Jak ale zpěvák Aaron Weiss prozradil, ačkoliv on sám už nějakou dobu v Evropě je, zbytek kapely přiletěl těsně před vystoupením. Navíc jim chyběla část vybavení a v průběhu vystoupení přišly trable se zesilovačem. Dobu nutnou k vyřešení problému se rozhodl zkrátit vyprávěním a následnou krátkou akustickou vložkou, po níž se bohužel kapela příliš nedokázala dostat do tempa. Například jinak poměrně příjemná skladba A Glass Can Only Spill What It Contains vyzněla zcela naprázdno. S poetikou volně zpívaných (či spíše recitovaných) veršů se to mělo podobně, jednou měl chuť člověk skákat do vzduchu a pěstí bušit do stropu, podruhé se Weiss pustil do jiné polohy a to byste pak raději klidně odešli.V druhé polovině večera ale měly ještě přijít hlavní hvězdy, které, jak se ukázalo, pro někoho hrály až druhé housle. A přestože housle tentokrát chyběly, na pódiu bylo i tak sedm členů. A čtyři (!) kytary. Ty se zdály být přínosné pouze párkrát a nejvíce jejich přítomnost vynikla u silné Getting Sodas. Nejsympatičtější u TWIBP je jejich rozmanitost. Nedá se prohlásit, že by hráli čistě hardcore nebo post-rock ani jinou rockovou odnož. V jejich skladbách (zejména pak během setu, kde se střídají starší a novější kousky) se toho mnoho skrývá a každá změna tempa a efektu je vítána. Naopak se i přes povedené ozvučení, v němž měl i tentokrát prsty místní zvukař, nedařilo přenést středoškolskou plochost, kterou zejména skladby nového alba Harmlessness disponují. Pryč tak najednou byla rozvernost, s níž do setu bez jakékoliv průpravy hudebníci skočili. Skladba January 10th, 2014 tak zůstane vrcholem setu TWIABP.

Svět je opravdu krásným místem a pár skvělých momentů se objevilo také v pondělní večer na Sedmičce. Do výjimečného zážitku ale měla celá show daleko, obdivovat tak nadále budeme nahrávky a samotné hudebníky, kteří dokážou v nízkokapacitních podmínkách objet turné po Evropě.

text: Ondřej Bambas, foto: Zdeněk Němec

3,00

čtenáři

hlasuj
zavřít