LIVE: Ve Vroutku to žilo! Rock For Churchill rozpálili Modestep, Nneka nebo Dub FX

Vydáno 29.08.2016 | autor: redakce

O víkendu již posedmnácté proběhl multižánrový festival Rock for Churchill ve Vroutku u Podbořan. Fanoušci viděli koncerty zahraničních hvězd, jakými jsou Dub FX, Nneka, Balthazar nebo Modestep, ale i výběr domácích umělců. Dobrou náladu nepřekazila ani úmorná vedra.

LIVE: Ve Vroutku to žilo! Rock For Churchill rozpálili Modestep, Nneka nebo Dub FX Ve Vroutku to žilo! Rock For Churchill rozpálili Modestep, Nneka nebo Dub FX


ROCK FOR CHURCHILL
VROUTEK
26. - 27. 8. 2016

Páteční program zahájili s reggae nášupem Rising Spirits, kteří i přes malé množství návštěvníků odehráli skvělý koncert. I když bylo větší a větší horko, festivalový areál u vroutecké myslivny se pomalu plnil dalšími a dalšími návštěvníky.

Pořádnou párty rozjeli Fast Fod Orchestra, kteří kloubí několik hudebních stylů dohromady od hip hopu přes reggae rytmy až po punk. Hlavním tahákem pátečního programu byli indie pop-rockoví Balthazar, po nich následovala smršť s francouzskými DUB inc a večer na hlavním podiu zakončila hopsací Dubioza Kolektiv, divoká parta z Bosny.

DJ's stan ale duněl dlouho do noci a poslední vytrvalci opouštěli festivalový areál až nad ránem. Ve stanovém městečku bylo ovšem veselo nonstop.Už v pátek se objevilo hned několik zásadních nedostatků, kritizovaných velkým množstvím návštěvníků. Kritika padla na vysokou cenu čepovaného piva, točení "podmíráků" a hlavně na nedostatek pitné vody v areálu. Tento problém byl nakonec naštěstí k večeru vyřešen dodáním pet lahví s vodou do merch stanu. Naopak čistota festivalu byla bez výtky, žádné přeplněné odpadkové koše, nikde hromady plastových kelímků, na každém kroku pytle na tříděný odpad. A v neposlední řadě stála relativní čistota a použitelnost mobilních toalet jak uvnitř areálu, tak ve stanovém městečku.

LIVE: Zrní strhli buskingem nejen pražskou Kampu LIVE: Zrní strhli buskingem nejen pražskou Kampu

Sobotní dění odstartovalo už v dopoledních hodinách s českými The Atavists, následovala kapela Zrní a po nich vystoupil litvínovský bard Xavier Baumaxa. Dav roztančili neuvěřitelně energičtí Mydy Rabycad dávkou elekctroswingu. Monkey Business festival doslova rozsvítili a svým skvělým výkonem rozjeli dokonalou festivalovou party.Po setmění se kolektivně zapálily svíčky pro charitativní projekt Světlo pro svět, čímž se vytvořila skvělá atmosféra pro hvězdu sobotního dne, nigerijskou zpěvačku Nneku, která svým skvělým hlasem a následně celým koncertem ohromila festival. Následoval "pouliční umělec" Benjamin Stanford se svým projektem Dub FX, jenž vytváří hudbu pouze svým hlasem za podpory live smyček a efektových pedálů. Jeho show se nesla v rytmech d'n'b, hip hopu, reggae i dubstepu.

vložte odkaz, text nemažte

Večer na hlavní scéně uzavřeli britští Modestep, kteří návštěvníky bavili směsí rocku, d'n'b a elektroniky. Sobotní noc ale tímto skvělým koncertem zdaleka nekončila. Party se přesunula do DJ's stanu, kde se "pařilo" až do ranních hodin. V programu se objevila jména jako Saku, Bass beast crew, TC, S.P.Y., Alert, Crissy Criss nebo The Upbeats. Festival už také druhým rokem patří k projektu Staropramen festivaly bez zábran, a tudíž si ho mohli naplno a bez omezení užít i návštěvníci s handicapem.A snad už jen malá výtka na konec: nedostatek pokrmů pro vegetariány a vegany, v celé nabídce jídel jsem našla jedny nudle bez masa a jedny veganské noky. Ale i přes šílené vedro, které bylo po celou dobu konání, se dá letošní ročník RfCh považovat za celkem vydařený. Nicméně, i podle reakcí návštěvníků je stále co zlepšovat. Tak snad za rok bude stížností a kritiky méně.

text: Marcela Holotová, foto: Josef Holota

Témata: Rock for Churchill, Dub FX, Nneka, Balthazar, Modestep, Mydy Rabycad, Zrní, Monkey Business, Xavier Baumaxa

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít