LIVE: VH80: V Lucerně se vzpomínalo na Václava Havla, vystoupili David Koller nebo Jana Kratochvílová

Vydáno 16.10.2016 | autor: Hana Bukáčková

Václav Havel by se 5. října dožil osmdesáti let. Před Vánoci si připomeneme již pětileté výročí jeho úmrtí. Na milovaného státníka, prvního prezidenta samostatné České republiky, disidenta, dramatika, odpůrce komunistického režimu a především velkého srdcaře se vzpomínalo v prostorách Paláce Lucerna.

LIVE: VH80: V Lucerně se vzpomínalo na Václava Havla, vystoupili David Koller nebo Jana Kratochvílová V Lucerně se vzpomínalo na Václava Havla. Foto: Radim Hromádko


HAVEL 80
PALÁC LUCERNA
15. 10. 2016

Havlovi vzdalo hold 80 gratulantů, kteří byli rovnoměrně rozprostřeni v Lucerna Music Baru, Kinu Lucerna a ve Velkém se Lucerny. 

Někteří mu darovali vzpomínku či citovaný úryvek, ale většina vyjádřila svou úctu písní. Do nebe mu zúčastnění nezapomněli poslat větu, že "Pravda a láska vítězí nad lží a nenávistí", a jeho pověstné gesto s véčkem. Mezi gratulanty nechyběli politici (Karel Schwarzenberg či Alexandr Vondra), kteří zavzpomínali na dobu, kdy pod ním pracovali, ale ani herci a v neposlední řadě muzikanti, kteří dostali největší prostor.

FOTOREPORT: V Lucerně blahopřálo Václavu Havlovi osmdesát gratulantů

Milovníci hudby si mohli vybrat z pestré nabídky interpretů, mezi hlavní hvězdy patřili David Koller, Zrní, Lenka Dusilová, Portless, PSH a Vladimír 518, The Prostitutes, Emma Smetana, Republic of Two, Hudba Praha a další. David Koller zazpíval novinku Milí spoluobčané, která vznikla ve spolupráci s Jaroslavem Uhlířem a Zdeňkem Svěrákem právě na počest nedožitých Havlových kulatin. O nejbizarnější vystoupení se postarala nestárnoucí Jana Uriel Kratochvílová, která poutala pozornost nejenom svým nakřáplým hlasem, který ve výškách téměř trhal ušní bubínky, jaké měl grády, ale i svým pozoruhodným kostýmem. 

Pódia byla rozdělena na dvě části, jakmile dohrála jedna kapela, začala hrát druhá, plynule na sebe jednotlivá vystoupení navazovala. Všichni měli přibližně stejně vymezený čas na hraní. Akce řádně odsýpala a obešla se tak bez organizačních problémů. Dorazilo velké množství Havlových sympatizantů.

vložte odkaz, text nemažte

Lidé si mohli na stáncích zakoupit placky s portrétem Havla, knížku, DVD nebo plakát. Akce přilákala návštěvníky všech věkových kategorií, potkávali jsme lidi z uměleckých sfér, bohémy, ale třeba i jeptišku. 

Havel by byl jisté rád za tak vkusnou vzpomínku, která se mu prostřednictvím této akce dostala.

text a video: Hana Bukáčková, foto: Radim Hromádko

Témata: Václav Havel, Lucerna, David Koller, Lenka Dusilová, Emma Smetana, Zrní, Jana Kratochvílová, The Prostitutes, PSH, Republic Of Two, narozeniny

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít