LIVE: Vladivojsko rozburácelo klub Kalikovák v Plzni

Vydáno 18.01.2016 | autor: redakce

Všestranně nadaná výtvarnice, muzikantka i autorka Vladivojna La Chia, kterou znáte mimo jiné jako skladatelku filmové hudby (Nevinnost, Až po uši nebo hudba k připravovanému filmu Marty Novákové 8 hlav šílenství), teď vystupuje s crossover-metalovou kapelou Vladivojsko. Společně s Vladivojnou hrají kytarista a skladatel Tomáš Kryl, baskytarista, skladatel  a student jaderné fyziky Gody (Josef Godawa) a nyní nově i skvělý bubeník Luboš Pavlík. O tom, jak jim to jde, jsme se přesvědčili v Plzni.

LIVE: Vladivojsko rozburácelo klub Kalikovák v Plzni Vladivojsko rozburácelo klub Kalikovák v Plzni

VLADIVOJSKO + IN MOTION
KALIKOVÁK MUSIC CLUB, PLZEŇ
16.1.2016

Vladivojsko bylo založeno teprve v roce 2015 a již 1. října vydalo svoje debutové album Hořící hlavy, které nahráli ve Vladivojnině  "studiu" s příznačným názvem "Mrtvola". V Plzni v roli předskokanů vystoupila zdejší crossover-rocková kapela In Motion, která hrála sice pro prázdný parket, přítomní fanoušci si ale koncert užívali od svých stolů a  "rozehřívali" se u baru.

Samotný koncert Vladivojska začal až po 23. hodině, začátek se posunul z důvodu přestavby malého pódia. Kalikovák Music Club je menší prostor s příjemnou atmosférou. Nevýhodou je nepřítomnost většího zázemí pro kapely a jejich nástroje, což vede k časovým průtahům. Zprvu to vypadalo, že se aparatura na malé kruhové pódium ani nevejde, velkou část kruhového jeviště monumentální červené bubny Luboše Pavlíka. Samotná přestavba se zvukovou zkouškou trvala bezmála tři čtvrtě hodiny, ale ani toto zpoždění nezkazilo atmosféru celého večera, nikdo z přítomných fanoušků neodešel, nenadával, nálada byla přátelská, všichni se těšili Vladivojnu a její vojsko. 

FOTOREPORT: Vladivojsko spustilo metalový řev v Plzni

Pokud se na některý z dalších koncertů chystáte jako fanoušci Vladivojny a jejích solových alb, nenechte se mýlit a připravte se na pořádný metalový nářez. Hned první píseň vás pořádně rozproudí a nažhaví na celé vystoupení. "Hořící město, hořící hlavy, hořící děti, hořící psi" zní z pódia, tempo postupně graduje, aby znovu zpomalilo a navnadilo posluchače na pořádný kytarový závěr této skladby.

Vladivojna La Chia působí na první pohled jako jemné stvoření, ale když začne za doprovodu elektrické kytary, baskytary a svižných bubnů zpívat, tu je dojem křehké ženy pryč a všem je hned jasné, že umí pořádně metalově zařvat. Během některých písní se plynule střídají pomalejší pasáže s neurvalým řevem. Jemný, něžný, melancholicky ladění  hlas v písni Mrtvá, kde zpívá "Laně to cítí, když se otevře nebe, duši zavolá k sobě,  tělo rozpustí země", střídá  jako břitva ostrý křik ve skladbě Elektrický smog.

Vladivojna La Chia představuje se svým Vladivojskem debutové album

Vladivojna háže metalově hlavou se svoji dlouhou kšticí a vydrží jí to celý koncert.  Střídá různé polohy, a to nejen hlasové, při jedné písni leží na pódiu na zádech a zpívá, při další klečí, pohybuje se na malém pódiu sem a tam, nedokáže stát na místě. Přítomní fanoušci postupně zaplňují parket pod pódiem, ke konci při jediné pomalé písni koncertu  Lvice dochází i na ploužáky přítomných diváků, společně si zatančila mimo jiné i maminka Vladivojny a tatínek Tomáše Kryla.Koncert, během něhož zazněla i aktivistická píseň Bojkotuj palmový olej, trval cca hodinu, došlo na dva přídavky. Byl to večer, kde Vladivojna znovu ukázala svou nezaměnitelnost a osobitost, zároveň ale bylo znát, že s nově vzniklou kapelou si publikum teprve hledají. Když dáte Vladivojsku šanci a půjdete se na ně, třeba jen ze zvědavosti, podívat, možná vás ale mile překvapí a třeba budete odcházet spokojení se zakoupeným CDčkem v ruce. Tak jako autorka tohoto textu.

Setlist:
Hořící hlavy,  Bacha vysavač, Vernisáž, Hlupáček, Bojkotuj palmový olej, Čerá vdova, Pohádka, Mrtvá, Pokorná kura, Vodkovo oko, Elektrický smog, Lvice přídavky Mr Performer, Tech man

Nejbližší koncerty VLADIVOJSKA:
22. 1. Svitavy – Tyjátr
23. 1. Pardubice - Žlutý pes
30. 1. Havlíčkův Brod - KLUB OKO
6. 2. Havířov - Jazz Klub
11. 2. Praha - Rock Cafe - dvojkoncert s Insania
13. 2. Kolín - MKS - festival
19. 2. Hradec Králové - Striga
20. 2.  Ústí nad Orlicí - POPRÁČ
26. 2. Litvínov - klub ATTIC
4. 3. Kroměříž, Slady - koncert s Insania a Hannibal Lecter
18. 3. Boskovice - Hudební Sklepy
19. 3. Fléda - dvojkoncert s INSANIA

text a foto: Jana Braunová

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít