LIVE: Vyprodaný Radiofest v Černošicích: Hity populárních kapel a hold vzdaný Věře Čáslavské

Vydáno 07.09.2016 | autor: redakce

Letošní třetí ročník Radiofestu v Černošicích nabídl návštěvníkům pestrý hudební program. Své umění předvedly nejen festivalové stálice, ale ukázali se také nováčci. Není tedy divu, že se vstupenky vyprodaly již během předprodeje.

LIVE: Vyprodaný Radiofest v Černošicích: Hity populárních kapel a hold vzdaný Věře Čáslavské Vyprodaný Radiofest v Černošicích: Hity populárních kapel a hold vzdaný Věře Čáslavské

RADIOFEST 
ČERNOŠICE
4. 9. 2016

Jako první se publiku představila severomoravská kapela Mirai s dokonalou pódiovou show. Hudebníci věnovali pozornost především svému prvnímu EP z minulého roku a zahráli tak všem známé rádiové hity. Nechyběl ani aktuální singl Divadlo, při němž tradičně vhodili do davu obrovské nafukovací balony. Na konci setu pak zazněl i nejznámější hit kapely, a to Dítě robotí.

Mirai interview: Mnohdy jsme ve finále překvapeni tím, co vlastně vzniklo

Po Mirai zaplnili prostor pod pódiem především mladší návštěvníci, jež netrpělivě vyčkávali na vystoupení dua Slza. Skupina je zanedlouho přivítala chytlavou písní Etikety a skladby jako Lhůta záruční, Celibát nebo Katarze nadšeně zpívaly snad všechny věkové generace. Celkově zpěvák Petr Lexa předvedl bezchybný pěvecký výkon, skvěle komunikoval s publikem a během koncertu panovala výtečná atmosféra. Slza své fanoušky určitě potěšila i pokoncertní autogramiádou, na niž se tvořila nekonečně dlouhá fronta.

Následná plachta zakrývající pódium mohla znamenat jen jediné, tedy blížící se koncert populárních Mandrage. Skupina je známá pro svoji do detailů propracovanou koncertní show, a tak ani v Černošicích nechyběly stříbrné kostýmy, konfety či helmy při úvodní písni Jaguár na krku. Jejich koncert se dá považovat za vůbec nejlepší z celého dne. Mandrage zahráli všem známé singly ze všech dosud vydaných alb a představili také svoje nejnovější CD Potmě jsou všechny kočky černý.

vložte odkaz, text nemažte

Po Mandrage vystoupil známý písničkář Xindl X s kapelou, který neopomněl ani na komickou koledu Štědrý večer nastal. Celý program završili svým vystoupením Mig 21 v čele s Jiřím Macháčkem, během něhož sršeli energií a vtipem. Interpreti odehráli stabilní festivalový set, založený především na nejznámějších hitech.

Festival byl celkově pořadatelsky velmi dobře zvládnutý. Kromě hudebního programu, ze kterého si mohl vybrat opravdu každý, byl zde i bohatý výběr občerstvení.

Radiofest vznikl na podporu černošické haly, která už stojí a její patronkou byla olympionička Věra Čáslavská. Hala byla otevřená letos v červnu a třetí Radiofest měl být její oslavou. Věra se této oslavy nedožila. Právě proto si ji mohli návštěvníci připomenout v krátké vzpomínce. Podle slavné obyvatelky Černošic bude hala pojmenována a ve městě vznikne i její Síň slávy.

V pořadí čtvrtá a zároveň poslední zastávka letošního Radiofestu se uskuteční již tuto sobotu v Plzni.

text: Patricie Hochmannová, foto: Radiofest Černošice

Témata: Radiofest, Věra Čáslavská, Slza, Mandrage, Mirai, Xindl X

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít