LIVE: Vyvolenej a dokonalej Škwor rozpálil plzeňské fanoušky

Vydáno 04.03.2018 | autor: redakce

I na Plzeň došlo. Další beznadějně vyprodaný koncert má za sebou Škwor, tentokrát v hale Lokomotiva. Kdo je zná, dobře ví, co dokážou tihle hoši udělat s davem stálých i začínajících fanoušků. Platilo to i tentokrát.

LIVE: Vyvolenej a dokonalej Škwor rozpálil plzeňské fanoušky LIVE: Vyvolenej a dokonalej Škwor rozpálil plzeňské fanoušky


ŠKWOR
HALA LOKOMOTIVA, PLZEŇ
2. 3. 2017

Venku se na poslední chvíli vstupuchtiví jedinci snaží přemluvit návštěvníky, aby jim prodali svůj lístek - a nešetří penězi. Hala praská ve švech už dvě hodiny před koncertem a my, dav vzrušených, čekáme, až zazní známé tóny a vypukne velkolepá show.

Škwor interview: Máme za sebou dvě dekády a určitě jedeme dál

Škwor nastupuje, jak jinak, s plnou parádou. Písně z nové desky Uzavřenej kruh se prolínají s jednou starší peckou za druhou. Pohledy studený, Vyvolenej, Sympaťák, Nebuď debil. Texty známe všichni a při třetí písni už zpívají i uvaděči. Za tmavejch nocí, Omyly a pády, Dokola, U mě dobrý, to jsou novinky z čerstvého alba, které má vždy připravené publikum také naučené a důrazně to dává najevo.

PEKELNÉ HORKO V KOTLI

Tolik šťastných lidí pohromadě se jen tak nevidí. Slyšeli jsme Kámen, Křídla, Vlci v koutě a mnoho dalších kousků, které byly doplněny vizuálními efekty v podobě šlehajících plamenů. Pekelně horko však bylo po celou dobu koncertu. Jásající kotel, s věrně vztyčeným malíčkem, ukazovákem a palcem chce víc. A to Škwoři dobře ví. Zpěvák a zároveň zakladatel kapely Petr Hrdlička hází do davu druhé trsátko a přidává k němu kompliment, že Plzeň zpěvem spolupracuje "ty vole fakt dobře".

Poté nakrmí hladový dav ještě několika výbornými skladbami a s nadšenými ovacemi opouštějí pódium. Na oko nespokojení fanoušci si ještě žádají pár přídavků a hoši je s radostí přihrávají. Fajnovkou Síla starejch vín si podmaní úplně všechny a zbytek písně nechají s úsměvem odzpívat své fanoušky. Dámská část si po zazněntí tohoto "dojáku" otírá slzy a pánové všech věkových kategorií křičí: Slzy mý neuvidíš. Právě tahle pecka, která byla jednou z jejich prvních hitovek, uzavírá koncert definitivně.Mají styl i muziku, co má grády, chytlavé texty ze života, a hlavně - mají věrné fanoušky. Ti odcházejí z jejich koncertů tak nadšení, že není pochyb - příště přijdou znovu. 

text: Petra Martínková, foto: Radim Hromádko (ilustrativní fotografie z koncertu v Brně)

Témata: Škwor, Uzavřenej kruh, rock

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít