LIVE: Wohnout naservírovali Praze to nejlepší ze svého repertoáru

Vydáno 02.12.2015 | autor: redakce

V beznadějně vyprodané Retro Music Hall se na prvním ze dvou pražských koncertů  v rámci podzimního turné Wohnout sešla více než tisícovka fanoušků. Kapela potvrdila, že jejich nejslavnější písně neztrácí ani časem ze svých kvalit a neslevují z originálního humoru.

LIVE: Wohnout naservírovali Praze to nejlepší ze svého repertoáru Wohnout hráli v Retro Music Hall hned dvakrát

WOHNOUT
RETRO MUSIC HALL, PRAHA
30. 11. 2015

Post předkapely měli tu čest obsadit country-punkoví Poletíme? z Brna. Ti od půl deváté následující hodinu skvěle ladili publikum svými vcelku originálními, lehce zapamatovatelnými a skvěle zahranými písněmi, mezi nimiž nechyběly hity jako Flašinety, Lokomotiva nebo Holky pitomý.

Wohnout dvakrát vyprodali pražskou Retro Music Hall

Retro Music Hall se opět osvědčila svým přívětivým prostorem. Nezklamal ani po zvukové stránce u obou kapel, a i když návštěvníci všech věkových kategorií obsadili sál do posledního místa, dalo se po klubu v klidu pohybovat jak na parketě, tak i na balkóně.

Lehce po půl desáté bez sebemenšího protahování nastoupili všemi očekávaní Wohnout, aby dokázali, že jsou pořád ve stejně tak dobré formě, jako o necelé dvě desítky let zpět, kdy ve stejném složení zakládali kapelu. Člověk by ani neřekl, že klukům už je kolem čtyřicítky. První polovinu ze setlistu o rozsahů 25 songů, nabitého průřezem ze všech osmi doposud vydaných desek, začali novějšími, ovšem již dobře prověřenými písněmi z posledních dvou alb - Laskonky a kremrole z roku 2014 a o tři roky mladšího Našim klientům. Písně jako LSD, Zpěvák na inzerát nebo Barbie Song fungovaly skvěle. Ve druhé polovině se fanoušci dočkali kousků spíše ze starších alb – od prvního Cundalla z roku 1999 až po Karton veverek vydaného o 10 let později. Zazněly Svatozář, Ganga, Popojedem, song Pepíčci, při kterém Matěj odložil kytaru a přenechal post kytaristy svému otci, nebo Sejko-No-Pí, u kterého si věrní fanoušci odpálili jointa.

Vypsaná Fixa a Wohnout: Arabové si náš klip spletli s pornem

Došlo i na výrazně tvrdší skladby, například Muflon nebo Vrátnej z alba Rande s panem Bendou. Po písni Díky moc! následovaly přídavky - Čo poudala stara mama zpíval baskytarista Jirka Zemánek, nemochly chybět ani songy Blázni, žádaný hit Banány či vánoční koleda s názvem Modlitba pro hříšníky. Tradiční zakončení obstarala hymna dospívající generace – Svaz českých bohémů. Zkrátka si každý příznivec kapely přišel na to své.

Wohnout hráli v Retro Music Hall hned dvakrát

Po celou dobu věrné publikum zpívalo a skandovalo s formací, která moc dobře věděla, čím a jak zaujmout – energická show, dobrý zvuk (který bývá u Wohnoutů pravidlem) a skvěle sestavený setlist. Jejich písně srší vtipem a originalitou jak hudebně, tak textově, především díky bratrům Homolovým a jejich těžko napodobitelnému, charakteristickému rukopisu.

 text. Dominik Pavliš, foto: Tomáš Klíma

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít