LIVE: Wohnout přinesl koncertem fotbalové štěstí Portugalsku

Vydáno 01.07.2016 | autor: Hana Bukáčková

Už 17. hrací den Mistrovství Evropy ve fotbalu patřil v pražských Žlutých lázních nejen zápasu Portugalska s Polskem, který nakonec ovládli chlapíci z Pyrenejského poloostrova. Na břehu Vltavy odstartoval akci za slunného počasí DJ Roxstar, hlavními hrdiny doprovodného programu byli kluci z kapely Wohnout.

LIVE: Wohnout přinesl koncertem fotbalové štěstí Portugalsku Wohnout ve Žlutých lázních bavil. Foto: Lucie Levá


WOHNOUT
ŽLUTÉ LÁZNĚ, PRAHA
30. 6. 2016

Wohnout se na pódiu objevili s úsměvem na tváři sobě vlastním a svůj set zahájili písní Dobrý večer, pane Kohák, po které následoval hit Kapela na šnůře. Mezi prvními skladbami byli skoupí na slovo. Při refrénu Zpěvák na inzerát se diváci do slov zamotali, a tak jim musela skupina s textem pomoci. Honza Homola zmínil, že za těch 20 let svojí existence pokročili s dobou a mají digitální playlist, ve kterém ale nastala chyba a nečekaně naskočil Gastrosexuál, načež ho následně zařadili do repertoáruPo každém songu baskytarista Jirka Zemánek prohlásil zvesela a rázně větičku "Drazí přátelé, kamarádi, děkujeme". Muž za bicími Zdeněk Fenek Steiner bubnoval ostošest a dělal u toho svoje typické grimasy.

FOTOREPORT: Wohnout ve Žlutých lázních roztančili fanoušky fotbalu

JAK SE JEDE NA FLÓRU

Nezapomněli zahrát píseň Bárbíno? pro ty, co nemají sluch a překousnou, že kytara není správně naladěná. K hitu Rayda zase přidali historku, že ho složili jen tak, jako vlastně všechny ostatní. Zmínili, že když se lidé vypraví z místa tramvají č. 3 nebo 17 a vystoupí na Palackého náměstí, kde přesednou na tramvaj č. 10 nebo 16, dojedou na Flóru, odkud sourozenci Homolovi pochází. A právě o klucích z Vinohrad pojednává Bublina. Zahráli i lehce disharmonickou LSD.

vložte odkaz, text nemažte

SBOROVÝ ZPĚV NA ZÁVĚR

Z kapely vyzařovala pohoda, jež se odrážela na jejich přiznivcích, kterých dorazilo požehnaně. Na konci svého vystoupení prohlásili, že by nás rádi ještě trápili, protože se hraje krásně u břehu Vltavy, ale musí končit kvůli blížícímu se fotbalovému zápasu.

Na závěr odehráli Dobrý ráno. Lidé je vytleskali ještě alespoň k jednomu kousku, kluci neotáleli, Matěj si akorát stihl potáhnout z cigarety od manažerky Gábiny a bez zbytečných cavyků se pustili do přídavku. Přidaná píseň nemohla být nic jiného než jejich největší hit posledních let - Svaz českých bohémů, který sborově zpívali a tancovali snad všichni.

text: Hana Bukáčková, foto: Lucie Levá

Témata: Wohnout, Matěj Homola, Honza Homola, koncerty, Žluté lázně, Mistrovství Evropy ve fotbale

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít