LIVE: Zásluhou Tomáše Kluse si byli lidé v Českých Budějovicích blíž

Vydáno 20.03.2018 | autor: redakce

Tomáš Klus vyrazil na jarní turné, které označil výstižným hashtagem #prostekoncertvklubu. V jeho rámci zavítal i do Českých Budějovic do Café Klubu Slavia. Vystoupí zde ještě jednou, a to 20. března. 

LIVE: Zásluhou Tomáše Kluse si byli lidé v Českých Budějovicích blíž LIVE: Zásluhou Tomáše Kluse si byli lidé v Českých Budějovicích blíž


Tomáš Klus
Café Klub Slavia, České Budějovice
19. 3. 2018

Ačkoliv se v kalendáři skvělo datum 19. března, návštěvníci mířící do budějovického klubu si mohli zpívat popěvky jako My čekali jaro a zatím přišel mráz nebo Zima, zima, zima všude je veliká či aktuálnější píseň Venku je na nule od Chinaski. Už po příchodu do klubu bylo zřejmé, že zde vystoupí někdo, komu zálěží na útulné atmosféře. Pódium vyzdobené dvěma tygry už se při vystoupení Tomáše Kluse stalo tradicí, stejně jako tibetské vlajky. Atmosféru dokreslily vonné tyčinky ze Srí Lanky či buddhistická mantra od Imee Ooi, která zpříjemňovala okamžiky čekání na Kluse.

VIDEOROZHOVOR: Tomáš Klus na Žebříku - Je čas, abychom začali být Spolu. Pojmenuji tak novou desku 

Ten krátce po sedmé hodině energicky doskákal na pódium v doprovodu kapely. Jak už u něj bývá zvykem, vystoupil bos. Na rozjezd zazněly písně z jeho stále ještě aktuálního alba Anat život není, konkrétně Tamaře a JdeVoZem. Nevynechal ani možnost upozornit na politickou situaci v České republice. Klus je nejenom výborný zpěvák, ale také tanečník, což předvedl v energické písni Sibyla, kterou ozvláštnil originálními tanečními prvky.

Následovaly další songy jako Noe či starší 17B, ve kterém exceloval Jiří Kučerovský. Právě v textu této písně stojí: "Ať zůstane strom stromem a člověk člověku blíž..." A přesně takový pocit jste mohli běhěm koncertu v klubu získat. Možná je to tím, že lidé měli k sobě díky kapacitě klubu opravdu blíž, ale největší zásluhu na tom měl právě Klus s kapelou. Jejich vtipné glosy pobavily nejednoho člověka. Dvojsmysly a k Tomášovi neodmyslitelně patřící improvizace vyvolávaly emoce. Uvolnění, smích a pozitivní nálada proudily klubem sem a tam. Lidé jako by zapomněli na problémy všedních dnů a nechali se unášet na vlně zábavy.

Během koncertu zavítal i do publika. Píseň Vločka opomněl věnovat na přání oslavenkyni z publika, a tak se za ní s omluvou vydal a střihli si společný narozeninový tanec. Nelze opomenout ani jedinečné vystoupení s Janem Jelenem, který si s kapelou zahrál energickou Flusnu. Po této svěží skladbě zazněla Nina, jejíž jedinečnost podtrhly skvěle volené světelné efekty.

STÍHÁ ZPĚV I FOCENÍ SELFIE

Mezi návštěvníky se Klus během koncertu vrhnul ještě několikrát. Přeskakující zábrany a s mikrofonem v ruce se opět vedral mezi ženy. I když s dámami fotil jednu selfie za druhou, ani to nebyl důvod, aby přestal zpívat improvizované verše, za což sklízel největší ohlas. Úspěch měl i jako Norbert Pivo, když zahrál sólo na bicí v metalové verzi Marie. Ovšem člověk, který se účastní Klusových akcí pravidelně, nemůže být těmito okamžiky překvapen. Přesto mu to nelze vytýkat, protože každý koncert dělá jedinečný právě svými improvizacemi, kterých během více jak dvouhodinové show předvedl několik.

Společnost Klusovi při koncertu dělali kytarista Jiří Kučerovský, baskytarista Jan Lstibůrek a bubeník Petr Škoda. Za vynikající hudební zážitek jsou odpovědní právě oni, protože bez nich by výsledný zvuk nenabyl takových rozměrů. Ač je Klus výborný zpěvák, což předvedl v mnoha skladbách, alfou a omegou jsou v jeho kapele všichni do jednoho.

Témata: Tomáš Klus, Jiří Kučerovský, #Prostekoncertvklubu

Text: Lada Sojková Foto: Pavel Sojka

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít