LIVE: Zaz po roce v Praze znovu fanoušky zavedla do romantických uliček Paříže

Vydáno 08.12.2016 | autor: Hana Bukáčková

Šestatřicetileté Francouzce Isabelle Geffroy alias Zaz se v Česku zřejmě zalíbilo. Jak jinak si vysvětlit, že sem od dob první návštěvy Colours of Ostrava v roce 2012 jezdí každoročně hned na několik koncertů? Další show ve Foru Karlín ale přesvědčivě ukázala, že má pořád co nabídnout. 

LIVE: Zaz po roce v Praze znovu fanoušky zavedla do romantických uliček Paříže Zaz po roce v Praze znovu fanoušky zavedla do romantických uliček Paříže. Foto: Jaroslav Noska


ZAZ

FORUM KARLÍN, PRAHA
7. 12. 2016

Australanka Emilie Gassin se zhostila role předskokanky výborně a dokázala zaujmout i bez doprovodných muzikantů po boku. V Česku se ukázala poprvé a střemhlav dokázala vzdorovat natěšenému publiku, které se projevilo jako velmi ohleduplné a s chutí si její set poslechlo.

LIVE: Zaz přivezla do Prahy vůni Paříže i prostou radost

O poznání z jiného ranku byla Zaz, jejíž bezprostřednost v sále doslova explodovala. Ale všechny fanoušky to z pomyslných židlí nezvedlo. I když je velmi komunikativní, jazyková bariéra trochu brání, aby všichni dokázali vstřebat sdělení jejích textů. 

vložte odkaz, text nemažte

České publikum si oblíbila natolik, že na letošní prosinec naplánovala tři koncerty, dva v Praze a jeden ve Zlíně. Lidé francouzštinu prostě milují. Je sexy. Zaz se objevila na jevišti krátce po deváté večerní a první píseň odehrála za průsvitnou oponou, která šla poté naštěstí stranou. 

LIVE: 5 důvodů, proč Zaz stála znovu za návštěvu

Zaz zářila, nevydala ani jeden "jedovatý" tón, famózní výkon  předvedla i doprovodná kapela. Velkým plusem byla scéna, která je vizuálně nadčasová a zaujme i za dvacet let. Kulisami a zpěvem nás zavedla do pařížských ulic. Došlo i na několik kostýmů, které během svého setu vystřídala. Oproti loňskému vystoupení byl její výkon ovlivněn lehkou hlasovou indispozicí, ale i tak předvedla nadprůměrný výkon. Během koncertu se dostalo i na představení projektu ZAZIMUT, který sama podporuje a v Česku spolupracuje s neziskovkou Tandem. Zpestřením bylo i využití nadčasového hudebního nástroje theremina, na který sama hrála. Stačil pouhý pohyb a slyšeli jsme zvukomalebný tón.

Atmosféra panovala rodinná a tak trochu příjemně tajemná, všichni tuto Francouzku bedlivě poslouchali, její zpěv byl čistý a korespondoval s vyváženým podkresem od kapely. Přednost dala spíše šansonové podobě písní, a tak mohl koncert občas působit až moc zdlouhavě. Přesto to byla slast pro uši, svojí francouzštinou Zaz řezala i hladila všechny přítomné. 

text a video: Hana Bukáčková, foto: Jaroslav Noska

Témata: Zaz, Emilie Gassin, šansony, koncert, Forum Karlín

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít