LIVE: Zrní strhli buskingem nejen pražskou Kampu

Vydáno 05.08.2016 | autor: Hana Bukáčková

Jak udělat netradiční koncert s přidanou hodnotou pro fanoušky? Na to se stačí zeptat kladenské kapely Zrní. Ta si pro své fanoušky přichystala vystoupení pod širým nebem na Střeleckém ostrově a ještě předtím "předkoncert" formou buskingového průvodu od Lennonovy zdi na pražské Kampě, kterého se mohl zúčastnit kdokoliv.

LIVE: Zrní strhli buskingem nejen pražskou Kampu Zrní došli na Střelecký ostrov s buskingovým průvodem

ZRNÍ
STŘELECKÝ OSTROV, PRAHA
4. 8. 2016

Zájemci si tam dali dostaveníčko před půl šestou večerní. Na místě se sešlo asi 200 lidí. Kapela tak velký zájem ani nečekala. Nelenila a vypravila se hned na trasu s početným houfem fanoušků kolem sebe. Panovala specifická atmosféra, muzikanti hráli, fanoušci si s nimi prozpěvovali, kolemjdoucí se otáčeli a nahrávali si to. Bylo to správně "hipísácké". Připomínalo to demonstraci za svobodu zpívaného slova v ulicích, proti kterému města v poslední době zbrojí. Mimořádný zážitek skončil asi po půl hodině, kdy dav došel na Střelecký ostrov. 

Zrní se vrátili v čase a vyslali hrdinu počítačový hry do světa

ZRNÍ = PŘÍRODNÍ ŽIVEL

Jako předkapelu si vybrali polskou zpěvačku Agu, na pomoc si přizvala svého kytaristu. Koncert ale na začátku poznamenalo špatné ozvučení. Set to byl spíš utahaný, než zábavný. 

vložte odkaz, text nemažte

Ale když vtrhli na pódium Zrní, dělo se nevídané: přírodní živel - zpěvák Honza Unger - bavil fanoušky nejenom svým zpěvem, ale i specifickým projevem - tanečky, gesty, grimasy i všelijakými pokřiky. Nezainteresovaní by si mohli myslet, zda náhodou neutekl z nějaké léčebny, protože nepostojí na jednom místě a poskakuje bosky nejenom na pódiu. Opak je pravdou, takové muzicírování vám vyčistí duši.

Zrní je "přírodní úkaz". Alternativně zaměřená kapela, jež má v popředí přirozeně spontánního frontmana s duší dítěte, dokáže strhnout dav. Střelák nebyl výjimkou. Co vystoupení - to neopakovatelný zážitek pro fanouškovské oko i ucho. Hloubka textu a celkový vjem z těchto talentovaných "mimozemšťanů" vás vystřelí do jiné galaxie.

Muzikanti nesoustředili zbytečně energii do mluveného projevu, ale věnovali se na hraní. Zavzpomínali, jak tu před rokem natočili svůj živák Čtyři Honzové a jeden Ondřej v severní části Střeleckého ostrova, přičemž někteří fanoušci se ozvali, že tu byli, na což pohotově zpěvák zareagoval, že oni též. Dostávalo se jim obrovských ovací, včetně indiánského pokřiku, který k této kapele neodmyslitelně patří. Právem. 

text, foto a video: Hana Bukáčková

Témata: Zrní, Agu, busking, Střelecký ostrov

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít