Lucie po pódiích ovládne i kina. V červenci představí svůj příběh v unikátním dokumentu

Vydáno 10.06.2016 | autor: redakce

30 let spolu, 30 let bez sebe. Fenomenální skupina Lucie se poprvé představí i na plátnech kin v celovečerním filmu Lucie: Příběh jedný kapely. Nevídaná cesta časem, čtyři životy plné hudby v jednom z největších českých dokumentárních projektů tohoto roku. Do kin jde 7. července. 

Lucie po pódiích ovládne i kina. V červenci představí svůj příběh v unikátním dokumentu Lucie na archivním snímku kapely

Jak vznikaly jejich nejznámější hity? Co se dělo v zákulisí? Strhující příběh třiceti let kapely Lucie vypráví dosud nezveřejněné záběry pořízené samotnými členy kapely a záznamy, o kterých si všichni mysleli, že už ani neexistují. Otevřené zpovědi členů kapely nakreslí portrét čtyř výrazných osobností, které spolu leckdy nedokázaly sedět v jedné místnosti, přesto se potkávají na jednom jevišti. Příběh jedný kapely ukáže Lucii ve všech jejích náladách. 

Open airy Lucie jsou za rohem! Kromě Korben Dallas si na nich zahraje i Jasná páka

Lucie: Příběh jedný kapely je filmovou afterparty, která v kinech bezprostředně naváže na velké koncerty pořádané v červnu 2016 k třicátým narozeninám skupiny.  

vložte odkaz, text nemažte

Během třiceti let se skupina Lucie stala nejúspěšnější českou skupinou novodobé historie. Drží ocenění pro skupinu dvacetiletí (1990 - 2010), interpreta dvacetiletí (1990 - 2010) a také pro album dvacetiletí za Černý kočky, mokrý žáby. Unikátní záběry a výpovědi ve filmu mapují dramatický život, který s takovým úspěchem souvisí. Od strmé cesty vzhůru přes krize, skandály, přerušování činnosti, vylučování členů ze skupiny až po společný triumfální návrat na pódia.

tz, jm

zavřít