Mandrage budou na turné se zrcadly čarovat jako David Copperfield. Vystoupí i Animé a Electric Lady

Vydáno 24.01.2016 | autor: redakce

Mandrage se po vydání roztančené desky Potmě jsou všechny kočky černý chystají na své dosud největší a nejnákladnější turné. Na 16 koncertech uvidí fanoušci výpravnou scénu a uslyší novinky i největší hity. Hlavní roli budou tentokrát hrát stříbrná barva, disko koule a zrcadlové efekty. 

Mandrage budou na turné se zrcadly čarovat jako David Copperfield. Vystoupí i Animé a Electric Lady Mandrage si v poslední době oblíbili stříbrnou

"Naše nejnákladnější turné bude plné her se zrcadly a světlem. Inspirovali jsme se u velkých slavných triků kouzelníků jako Houdini či Copperfield. Ti všichni využívali spoustu zrcadel k tomu, aby mohli být v jeden okamžik na dvou místech najednou. Zrcadla jsou spojena i s celou dekadentní semdesátkovou popkulturní scénou, ze které jsme občas čerpali i hudebně na nové desce. Takže čekejte i zrcadlové disko koule a blýskavé kostýmy," popisuje bubeník Mandrage Matyáš Vorda.

RECENZE: Mandrage se ohlížejí se svou nejtanečnější deskou zpět

Jako i v předchozích letech stojí za celou scénou muzikanti z Mandrage a jejich tým. "Všechno navrhujeme a vyrábíme sami. Dokonce u nás v dílně svařujeme i dekorace," říká kytarista Pepa Bolan. Pouze kostýmy z pravé ovčí kůže, kterou si kapela objednala od italského návrháře, vyrobila kostymérka Dita Petrusová-Filusová. "Ušila nám z ní zrcadlový křiváky, které právě v sedmdesátých letech zažívaly největší slávu," doplňuje Vorda.

Za 90 minut zvládne kapela přehrát celé nové album, které proloží nejzásadnějšími skladbami z minulých desek. "Ve Foru Karlín si budeme moci dovolit to, co nám jiné o něco menší haly neposkytnou. Navezeme tam super techniku, světla a i pódium bude vypadat monstrózněji, než na celém turné. Zároveň to bude náš největší samostatný koncert," dodává Bolan. V roli předkapel se postupně představí Animé a Electric Lady.

Termíny turné:
26. 2. PLZEŇ - PEKLO
27. 2. KARLOVY VARY - STARÁ ROLE
4. 3. HAVLÍČKŮV BROD - KD OSTROV
9. 3. BRNO - SONO
10. 3. BRATISLAVA - ATELIÉR BABYLON
18. 3. OSTRAVA - DŮM KULTURY MĚSTA OSTRAVY
19. 3. OLOMOUC - S KLUB
23. 3. PRAHA - FORUM KARLÍN
25. 3. PARDUBICE - KD HRONOVICKÁ
26. 3. SUŠICE - SOKOLOVNA SUŠICE
1. 4. ÚSTÍ NAD ORLICÍ - KULTURNÍ DŮM ÚSTÍ NAD ORLICÍ
2. 4. FRÝDEK-MÍSTEK - KD FRÝDEK
8. 4. ČESKÉ BUDĚJOVICE - KD VLTAVA
9. 4. TÁBOR - HOTEL PALCÁT
15. 4. LIBEREC - DK LIBEREC
16. 4. ÚSTÍ NAD LABEM - KULTURNÍ STŘEDISKO MĚSTA

tz, jm

zavřít