Metronome festival oznámil první hvězdu příštího ročníku, na pražském Výstavišti zazpívá Tom Odell

Vydáno 04.11.2017 | autor: redakce

Britský klavírista, zpěvák a písničkář Tom Odell je prvním ohlášeným jménem programu třetího ročníku Metronome Festivalu Prague. Ten se odehraje ve dnech 22. – 23. června 2018 již tradičně na pražském Výstavišti.

Metronome festival oznámil první hvězdu příštího ročníku, na pražském Výstavišti zazpívá Tom Odell Metronome festival oznámil první hvězdu příštího ročníku, na pražském Výstavišti zazpívá Tom Odell

"Náš festival je hlavně o kvalitní muzice, ale jde nám na prvním místě i o úroveň komfortu služeb. Návštěvníkům poskytujeme zázemí městského festivalu, který neztrácí na tradiční atmosféře. Bezpochyby jsme se toho za uplynulé dva ročníky hodně naučili a těšíme se, že si naše koncerty užijete v příjemném prostředí se službami, které odpovídají standardu pro rok 2018," říká dramaturgyně festivalu Barbora Šubrtová.

TOP 10 vystoupení Metronome festivalu mimo headlinerů: Young Fathers, Ester Rada nebo jazzová Ewa Farna

Z připravované bohaté nabídky třetího ročníku Metronome Festivalu Prague zároveň se začátkem předprodeje vstupenek pořadatelé prozrazují první jméno. Šestadvacetiletý britský písničkář Tom Odell zahájil kariéru ve velkém stylu. V únoru 2013, kdy měl na kontě teprve první EP Songs form Another Love, získal Cenu kritiků v rámci nejprestižnějších ostrovních cen Brit Awards. Až o čtyři měsíce později vydal debutové album Long Way Down, jež se vyhouplo na první pozici britského prodejního žebříčku. Podobně úspěšné bylo i Odellovo druhé album Wrong Crowd, následující v roce 2016.

Svůj melodický písničkářský styl Tom Odell vybrušuje už od svých prvních autorských pokusů ve třinácti letech, kdy se k nim odhodlal jako student klasické hry na klavír. Mezi svými prvotními vzory jmenuje výkvět zpěváků a skladatelů v jedné osobě, kteří se sami doprovázejí na piano, od Eltona Johna přes Randyho Newmana, Leona Russella, Billyho Joela až po Toma Waits. Je ale zároveň posluchačem současných kapel typu Arcade Fire, Coldplay či Radiohead. Zpěvačka Lilly Allen, díky níž získal první nahrávací kontrakt a již lze považovat za jeho objevitelku, zase říká, že jí svou energií připomíná Davida Bowieho.

Toma Odella čeští fanoušci - a hlavně fanynky - dobře znají. V loňském roce doslova smetl zcela vyprodanou Malou sportovní halu.

Vstupenky na Metronome Festival Prague 2018 se začaly prodávat o měsíc dříve než před rokem, a to 1. listopadu 2017 na oficiálním webu festivalu a v předprodejní síti Ticketpro. K dispozici jsou nyní dvoudenní vstupenky ke stání za 1 490 Kč. Prvních 500 zájemců může využít akční ceny 1190 Kč. Do prodeje jde i limitovaná edice 50 kusů VIP vstupenek k sezení a s dalšími službami za 3490 Kč.

tz, jm

Témata: Metronome festival, Tom Odell

zavřít