Metronome festival přihazuje DJskou ikonu Solomuna a držitele Mercury Prize Young Fathers

Vydáno 09.03.2017 | autor: redakce

Vystoupení nových britských hvězd Young Fathers, ověnčených prestižní cenou Mercury Prize, a našlapaný djský set producenta a majitele úspěšného německého labelu Diynamic - DJ Solomuna s tím nejaktuálnějším z house music. To jsou kromě Stinga, Kasabian další exkluzivní jména v programu Metronome Festivalu Prague, který se uskuteční od 23. do 24. června 2017 na pražském Výstavišti.

Metronome festival přihazuje DJskou ikonu Solomuna a držitele Mercury Prize Young Fathers Metronome festival přihazuje DJskou ikonu Solomuna a držitele Mercury Prize Young Fathers

"DJ Solomun dokázal vrátit house music k původnímu duchu rave parties, kde šlo především o hudbu a společný zážitek. Jeho set uzavře letošní ročník Metronome festivalu hudební extází," říká hlavní dramaturgyně Barbora Šubrtová o původně balkánském mladíkovi, kterému se podařil zásah na celosvětové scéně house music. "Řadu let je uznávaným undergroundovým DJem. Svým novátorským přístupem v podstatě redefinoval evropskou house music scénu, remixování i DJing tím, že na stavební kamenech housové hudby postavil úplně nový vlastní styl," doplňuje Šubrtová s tím, že za poslední dva roky posbíral Solomun třináct prestižních cen pro DJe.

Britští rockeři Kasabian jsou po Stingovi další hvězdou Metronome festivalu v Praze

Po loňském koncertu Iggyho Popa a Fat White Family zasáhne soundrack ke kultovnímu Trainspottingu i do letošního programu. "Když si vaše singly vybere Danny Boyle, režisér filmů Trainspotting, děláte to opravdu dobře. My jsme si pro Metronome festival vybrali celé LP. Nenechte si ujít tu neskutečnou energii Young Fathers naživo," dodává Bára Šubrtová.

vložte odkaz, text nemažte


Příběh trojice Alloysiouse, Kayuse a G má prvky pohádky. Od svých 14 let se přes první domácí nahrávky, smlouvu s legendárním undergroundovým labelem Anticon, dostali během deseti let až ke společnému singlu i turné s Massive Attack, vydali desky u Ninja Tune/Big Dada a získali prestižní Mercury Prize.

Vstupenky za předprodejní cenu 1890 Kč jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketportal, GoOut a TicketLIVE, na místě budou stát 2290 Kč.

tz, jm

Témata: Metronome festival, Sololum, Young Fathers, festivaly

zavřít