Mexická odpověď na Ramones poprvé v Praze: The Zeros zahrají v Chapeau Rouge

Vydáno 03.03.2019 | autor: redakce

Americká kapela The Zeros, která je řazena k průkopníkům punk rocku na západním pobřeží USA, zavítá v rámci svého evropského turné poprvé do České republiky. Kalifornská partička, často označovaná slovy "mexičtí Ramones", odehraje svůj první koncert pro tuzemské fanoušky punk rocku 10. března v klubu Chapeau Rouge v Praze.

Mexická odpověď na Ramones poprvé v Praze: The Zeros zahrají v Chapeau Rouge Mexická odpověď na Ramones poprvé v Praze: The Zeros zahrají v Chapeau Rouge

The Zeros vznikli v roce 1976 v Kalifornii a původně vystupovali ve složení Javier Escovedo (zpěv/kytara), Robert Lopez (kytara), Hector Penalosa (baskytara) a Baba Chenelle (bubny). Svůj první velký koncert odehráli v roce 1977 v Los Angelském Orpheum Theater společně s kapelami The Germs a The Weirdos.

Špinaví lůzři v Chapeau Rouge: Žádný křest alba, ale pouze nalezení songů určených do odpadu

Ve stejném roce vydali pod legendárním labelem Bomp! Records svůj první, dnes už klasický singl obsahující skladby Wimp a Don‘t Push Me Around. O rok později následoval singl se skladbami Beat Your Heart Out a Wild Weekend. Druhá jmenovaná byla hudebním časopisem MOJO Magazine zařazena do TOP 50 punkových skladeb všech dob.

V roce 1980 The Zeros nahráli nové album obsahující skladby They Say That (Everything’s Alright), Girl on the Block a Getting Nowhere Fast. Následovalo období koncertů na různých místech USA, po kterém se kapela rozpadla. Na scéně se znovu objevila v roce 1995 s novým albem Knockin' Me Dead a dohromady se opět dala v roce 2007, kdy vyrazila na šňůru po Španělsku. Později následovala další kratší turné po západním a východním pobřeží USA.V současné době The Zeros hrají ve složení Javier Escovedo, Baba Chenelle a Victor Penalosa. Pokud patříte k fanouškům amerického punk rocku, určitě si nenechte pražské vystoupení této legendární punkové party ujít.
Vstupenky lze zakoupit v předprodeji na stránce bomberbooking.com.

tz, jm

Témata: The Zeros, Chapeaur Rouge, punk rock

zavřít