Michal Prokop oslaví sedmdesátiny dvoudenním festivalem v Lokti

Vydáno 27.07.2016 | autor: admin

Ve dnech 12. - 13. srpna se v letním amfiteátru v Lokti nad Ohří uskuteční Festival Krásný ztráty Live 70 - velkolepá muzikantská oslava sedmdesátin předního českého zpěváka Michala Prokopa. Mezi účinkujícími, kteří se na pódiu vystřídají, jsou domácí rockové legendy i aktuální tváře naší hudební scény.

Michal Prokop oslaví sedmdesátiny dvoudenním festivalem v Lokti Michal Prokop na loňském koncertu ve Foru Karlín. Foto: Marek Holoubek

Festival připravuje několik lahůdek a do karet mu hraje i místo, na kterém se bude odehrávat. Loketský amfiteátr, jemuž vévodí mohutná silueta hradu, v minulých letech jako velmi vhodný pro rockové koncerty ozkoušely i světové hvězdy, jako jsou Jethro Tull, Joe Satriani nebo Joe Bonamassa.

Michal Prokop interview: Hudba pro nás byla brána do svobody a únik. Americká muzika otvírala obzor

Festival Krásný ztráty - Live 70 v amfiteátru v Lokti nad Ohří nabídne ve dvou dnech na tucet hudebních bloků. Pátek bude věnován našim rockovým legendám: zahraje mimo jiné Karel Kahovec, Vladimír Mišík, Marián Varga, Roman Dragoun nebo Radim Hladík, který si zahostuje s Triem Michala Prokopa. Sobotní program opanují především mladší hudební interpreti jako Jananas, Zrní, Vojta Dyk nebo Tata Bojs.

vložte odkaz, text nemažte

Vyvrcholením celého festivalu bude koncert Michala Prokopa, jenž zde nejen oslaví sedmdesáté narozeniny, ale za doprovodu Karlovarského symfonického orchestru vůbec poprvé zazpívá legendární, dosud nikdy živě neuvedenou skladbu Město ER s textemJosefa Kainara. Stejnojmenné album vydává v reedici na vinylovém LP Supraphon a premiérový prodej bude spuštěn právě na tomto festivalu.

Vstupenky na festival Krásný ztráty - Live 70 jsou k dispozici na Ticketpro.cz.

tz, jm

Témata: Michal Prokop, Vladimír Mišík, Radim Hladík, Roman Dragoun, Tata Bojs, Zrní, Vojtěch Dyk, Jethro Tull, Joe Bonamassa, Joe Stariani

 

Mohlo by Vás zajímat

zavřít