Mighty Sounds nabídne punkrock, rock'n'roll či reggae. Do Tábora se řítí Royal Republic, Dub FX i Anti-Flag!

Vydáno 10.07.2018 | autor: Dominik Pavliš

Tři červencové dny budou již tradičně patřit festivalu Mighty Sounds, který se odehraje od 13. do 15. července na letišti Čápův dvůr u Tábora. Ke slyšení budou punkrock, rock’n’roll, hardcore, ska, reaggae a žánry jim příbuzné. Na Mighty Sounds se každoročně představují především zahraniční jména, které by jinak český fanoušek většinou na rodné půdě neměl možnost vidět – tvoří až osmdesát procent line-upu. Na místě navíc panuje genius loci. Ani letos nebude na Mighty Sounds chybět Jameson Black Barrel bar v sudu.

Mighty Sounds nabídne punkrock, rock'n'roll či reggae. Do Tábora se řítí Royal Republic, Dub FX i Anti-Flag! Mighty Sounds nabídne punkrock, rock'n'roll či reggae. Do Tábora se řítí Royal Republic, Dub FX i Anti-Flag!


Royal Republic

Švédská čtveřice hrající rock’n’roll v aktuálnější podobě si získává čím dál tím víc nových příznivců. Poslední pražský koncert dokonce musel být pro velký zájem přesunout z Roxy do Velkého sálu Lucerny. Už jen kvůli nim se jistě vyplatí přijet - energie na rozdávání, chytlavé skladby a charismatická rocková show, to jsou ve zkratce Royal Republic. Fanoušci se mohou těšit na setlist složený především z písní poslední desky Weekend Man z roku 2016, která obsahuje hit za hitem. Dámy a pánové, je na co se těšit – tohle bude velká jízda!

LIVE: Na Mighty Sounds bavili energičtí Gogol Bordello i česká žánrová špička

Inner Circle

Pravděpodobně po světě nechodí moc lidí, kteří by neznali skladby jako Sweat (A La La La La Long), Games People Play, Bad Boys z filmu Mizerové či Rock With You. Málokdo už ale ví, kdo za těmito písněmi stojí. Jsou to právě Inner Circle, kteří vznikli již koncem šedesátých let. Na Mighty Sounds vystoupili už v roce 2012 a jejich show sklidila obrovský úspěch. Nyní se na letiště Čápův dvůr vracejí v rámci Inner Circle Rockers 50 Tour. Jak již název turné napovídá, jedná se o "oslavu" kapely k výročí padesáti let na scéně. Skupina má i v takto úctyhodném věku pořád skvělou formu, kterou by jí mohli závidět i o pár dekád mladší kolegové.

Anti-Flag

Dnes již legendární americkou punkrockovou kapelu z Pittsburghu mohli pravidelní návštěvníci Mighty Sounds vidět již dvakrát – konkrétně v letech 2011 a 2013. Anti-Flag ve svých textech vyzývají posluchače k aktivismu místo pasivního přihlížení. Často se naléhavě vyjadřují k politice či rasismu. Fanouškovskou základnu získávají především právě díky textům, výbušným koncertům, pódiové atmosféře a celkově výborné show. V poslední den, kdy na hlavní scéně právě Anti-Flag zakončí 14. ročník festivalu, na viděnou!

Dub FX

Ben Stanford, který je znám pod svým pseudonymem Dub FX, ušel opravdu dlouhou cestu ke slávě. Začínal na ulici jako performer a postupně se vypracovával až do aktuální pozice. Tento příběh je již klišé, které zažila spousta hudebních hvězd, ovšem z Dub FX je cítit srdce, duše a opravdová láska k muzice. Není to však pouze typický hudebník – pracuje především se svým hlasem, loopy, beaty a rytmem. V záplavě skvělých kapel bude právě toto netradiční vystoupení okořeněním.

Sick Of It All

Oblíbenci nejednoho milovníka ikonického newyorského hardcoru. Sick Of It All, v překladu "Mám toho už dost“, familierně "Sikofky", patří ke špičce ve svém žánru. Skupinu založil roku 1986 Lou Koller se svým bratrem Petem. Stihli vydat již jedenáct alb, z nichž poslední s názvem The Last Act Of Defiance vyneslo skupinu na sedmnácté místo v Billboard charts. Rychlá tempa, neuvěřitelná energie a tvrdé riffy - fanoušci si po třech letech, kdy na Mighty Sounds vystupovali naposledy, užijí další z jejich výborných koncertů.

JAMESON BLACK BARREL BAR V SUDU

Letos opět na Mighty Sounds rozbalíme pravý irský Jameson Black Barrel bar v sudu. V letošním roce bude novinkou tetovací stánek, ve kterém si návštěvníci budou moci udělat Jameson tetování zdarma. Stejně jako v loňském roce bude v barelu Open Mic stage, na které si budou moci návštěvníci zahrát.

SOUTĚŽ: Jameson Black Barrel @ Mighty Sounds

V průběhu dne a noci pak zahrají kapely Wild Roots, Travis O’Neill, MoveBreakers, Circus Brothers, Piqi Miqi, Alexi Moren nebo Halo on Fire. Nedělní program pak bude zasvěcen škole DJingu s Cool DJ School. V nabídce baru je pět míchaných drinků a všechny edice Maker Series.

text: Dominik Pavliš, foto: archiv, Klára Mariňáková

Témata: Mighty Sounds, Anti-Flag, Royal Republic, Inner Circle, Dub FX, Sick Of It All

zavřít