Mika se po triumfu na Colours Of Ostrava pokusí strhnout i fanoušky v Praze

Vydáno 18.05.2016 | autor: redakce

Britský zpěvák Mika, kterého proslavily hity jako Grace Kelly, Love Today nebo Relax, Take It Easy, se po loňském strhujícím festivalovém vystoupení na Colours of Ostrava vrátí do České republiky na první samostatný koncert. Už 25. května zavítá do pražského Fora Karlín.

Mika se po triumfu na Colours Of Ostrava pokusí strhnout i fanoušky v Praze Mika na pódiu srší energií

"Zpěvák si diváky na Colours získal od prvních tónů neuvěřitelnou energií, nasazením, skvělým zpěvem, hrou na klavír i tancem, kterému nevadil ani déšť. Byla to skutečná show v tom nejlepším slova smyslu," říká ředitelka festivalu Zlata Holušová, který za pozváním hudebníka k nám stojí. Mika za svoji hudební kariéru prodal přes 10 miliónů desek, dosáhl na zlaté či platinové ocenění ve dvaatřiceti zemích světa a získal řadu prestižních hudebních cen.

LIVE: Mika svlažil Ostravu sprchou dětské radosti

Jako předkapela vystoupí česká formace Lake Malawi. "Jsem na Miku moc zvědavý. Viděl jsem o něm jeden dokument a jeho písničky se mi libí! Doufám že se setkáme osobně," dodává frontman Lake Malawi Albert Černý. Vstupenky jsou v prodeji v sítích Goout.cz, Ticketpro a Eventim. Více informací na www.colours.cz.

vložte odkaz, text nemažte

MIKA - PĚTIOKTÁVOVÁ SENZACE 

Mika se narodil v roce 1983 v Bejrútu libanonské matce a americkému otci. Nejprve žil ve Francii, od devíti let ale natrvalo v Londýně. Nezvyklý hlasový rozsah - pět oktáv - rozvíjel studiem klasiky i hodinami u ruské operní divy Ally Ablaberdyeva. Veškeré naděje do něho vkládané potvrdil Mika debutovým albem Life In Cartoon Motion, kterého se prodalo šest miliónů. Mikovy infekční popové hymny Grace Kelly, Love Today nebo Relax, Take It Easy vzápětí dobyly snad všechny světové hitparády a Británie se pyšnila novou popovou senzací.

RECENZE: Mika proti trendům: Na No Place In Heaven si užívá muzikálnosti

V červnu 2015 vyšlo zatím poslední - čtvrté - album nazvané No Place In Heaven, které produkoval Mikův dlouholetý spolupracovník Gregg Wells (Katy Perry, Pharrell Williams, Adele, Rufus Wainwright). Vedle osvědčených hitů tedy určitě zazní i něco z Mikovy současné tvorby.

tz, jm

zavřít