Mike + The Mechanics zahrají s novým albem poprvé v Praze

Vydáno 22.03.2017 | autor: redakce

Mike + The Mechanics vydávají novou desku, kterou představí 6. září i naživo v Praze. V České republice se kapela představí poprvé. 

Mike + The Mechanics zahrají s novým albem poprvé v Praze Mike + The Mechanics zahrají s novým albem poprvé v Praze

Mike Rutherford má důvod k úsměvu, protože chystané album Let Me Fly má podle nich vše, co by mělo mít - destiluje vše, co Mike + The Mechanics umějí, složit skvělé písničky, které radostně přitakávají životu se šibalským úsměvem.

RECENZE: Mike & The Mechanics jedou po uhlazené cestě

Hlavní Mechanik Mike Rutherford vysvětluje: "Je to člověk, který je šťastně ženatý, miluje svou paní a všechno je úžasné. Po známosti na jednu noc však přijde úplně o všechno. Bylo to čiré bláznovství a on se teď kaje. Bylo mu odpuštěno? V téhle písničce se rozhřešení nedočká... A rozhodně to není autobiografi cká píseň!"

vložte odkaz, text nemažte

Mike + The Mechanics v roce 2017 slaví 32 let na scéně, se svým osmým albem vyrazí na evropské turné a budou speciálními hosty Phila Collinse na jeho červnovém koncertě v Hyde Parku. Práce na albu Let Me Fly začaly již v roce 2011, kdy byla kapela na turné s deskou The Road. Jednalo se o první album se současnou sestavou, kterou tvoří: Mike Rutherford (kytara / basa), Luke Juby (klávesy), Gary Wallis (bicí), Anthony Drennan (kytara) plus zpěváci Andrew Roachford a Tim Howar.

"The Mechanics moc nekoncertovali, takže jsme začali dělat to, co jsem dělal před čytřiceti lety, a budovat své jméno. Hráli jsme na nejrůznějších evropských festivalech, absolvovali turné po Velké Británii, v malých městech, a ano, chceme být velkou koncertní kapelou. Chemie funguje, protože jsme všichni velmi odlišní lidé, kteří mají smysl pro humor a jsou nepředvídatelní - pokud v minulosti byly nějaké osobní problémy, hodil jsem je za hlavu, prostě jsme potřebovali nové písně."

Zvuk nového alba Let Me Fly dostal na starosti Mikeův kamarád Brian Rawling, producent nahrávek Davida Bowieho, Tiny Turner, Cher nebo právě Mike + The Mechanics.

Témata: Mike + The Mechanics, Let Me Fly koncerty

zavřít