Miloš Zeman o Lence Dusilové: Chudinka holčička, přeju jí, aby byla úspěšná zpěvačka

Vydáno 19.04.2016 | autor: Josef Martínek

Lenka Dusilová se po svém vyjádření na adresu prezidenta Miloše Zeman na vyhlášení cen Anděl stala terčem ostré kritiky veřejnosti. Olej do ohně přilil i sám Zeman. Ten Dusilovou označil za "chudinku holčičku". 

Miloš Zeman o Lence Dusilové: Chudinka holčička, přeju jí, aby byla úspěšná zpěvačka Lenka Dusilová na koncertě v Plzni v roce 2014. Foto: Jana Braunová

Miloš Zeman o andělské kauze promluvil v rozhovoru pro Blesk. "Chudinka holčička, kdyby se aspoň ty tři věty naučila zpaměti," uvedl k výroku Dusilové. Ta během svého vystoupení na Andělech vyjádřila nesouhlas s tím, že se prezident ve své funkci chová nedůstojně a podle jejích slov podlézá režimům popírajícím svobodu a demokracii. Přidali se k ní také David Koller a Klára Vytisková, což následně komentoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček na Twitteru. "Angažovaní umělci. 1948, 1977 a teď 2016. Třeba opět uspořádají seanci v Národním divadle a budou podepisovat prezenční listinu," napsal tehdy.

vložte odkaz, text nemažte

Prezident nijak neodsoudil urážky, kterými jeho příznivci po přenosu Dusilovou zasypali. Zpěvaččino prohlášení přirovnal k fiktivní situaci, kdy by Lucie Bílá uprostřed svého čísla na Českém slavíku oznámila, že podporuje Zemana. V takové situace by prý spustila poplach "pražská kavárna" a volala po tom, že bylo vystoupení zneužito k politické propagandě. "Lucie Bílá naštěstí nic takového nemá zapotřebí. Já jen přeju Lence Dusilové, aby byla úspěšná zpěvačka," uzavřel. 

POST SCRIPTUM (41): Nevinný protest Lenky Dusilové na Andělech rozzuřil "slušné Čechy". Bravo, Lenko!

Lenka Dusilová přitom patří k nejuznávanějším zpěvačkám v České republice. Akademie populární hudby jí v minulosti hned několikrát vyhlásila Zpěvačkou roku, naposledy v roce 2013. Mnohokrát ji ocenili také hlasující v anketě Žebřík. V nominaci se objevila i v letošním ročníku. 

zavřít