Mňága a Žďorp chce ve Foru Karlín potěšit staromilce i progresivisty. Dorazí Tomáš Klus nebo Mucha

Vydáno 05.11.2017 | autor: redakce

Mňága a Žďorp letos slaví třicet let na scéně. V úterý 12. prosince proto uspořádá narozeninový koncert v pražském Foru Karlín s řadou hudebních hostů. V plánu má i trojnásobný křest.

Mňága a Žďorp chce ve Foru Karlín potěšit staromilce i progresivisty. Dorazí Tomáš Klus nebo Mucha Mňága a Žďorp chce ve Foru Karlín potěšit staromilce i progresivisty. Dorazí Tomáš Klus nebo Mucha

"Celých těch 30 let bylo velké dobrodružství. Začínali jsme jako parta kluků z maloměstského gymplu, kteří se potřebovali nějak hudebně a textově vyjádřit a dělali to po svém - hlavně proto, že to jinak neuměli. Od roku 1992 se hudbou živíme, což je sen, který jsme si ani netroufali snít. Zkrátka dobrej skoro celej život s hudbou. A i když to občas dost krutě drhlo, nikdy nás nenapadlo kapelu zabalit," přibližuje 30 let kapely zpěvák Petr Fiala.

RECENZE: Mňága a Žďorp utíká za Třínohým psem rozmanitě a s lehkostí

Svou narozeninovou jízdu kapela odstartovala už v březnu vydáním alba Třínohý pes a velkým jarním turné. Vyvrcholením oslav bude 12. prosince koncert v pražském Foru Karlín. Během večera Mňága a Žďorp nabídne průřez celou svou třicetiletou kariérou. Zazní jak ty nejznámější hity, tak i zapomenutější songy. "Zkusíme to namíchat tak, aby neskučeli staromilci ani progresivisté," přibližuje Petr Fiala. Určitě ale dojde na písničky jako Hodinový hotel, I cesta může být cíl, Nejlíp jim bylo nebo Made in Valmez.

Na koncert dorazí i řada hudebních hostů. Mezi nimi například Tomáš Klus, brněnská písničkářka Nikola Mucha nebo hudebník a producent Milan Cimfe.

"Při oslavách 25. narozenin nás ve vyprodané Velké Lucerně podpořila skoro celá česká scéna. Tentokrát to chceme oslavit zase trošku jinak. Necháme vyniknout samotné písničky. Pár jmen si ale schováváme jako překvapení. Bude to jízda, o tom nepochybuju. Třicetiny jsou třicetiny. Do Prahy se navíc vrátíme až zase za rok a o to víc si to chceme užít," dodává Petr Fiala.

Součástí narozeninového večírku bude trojnásobný křest. Vedle Třínohého psa Mňága pokřtí i třicetiletý zpěvník a reedici první desky Made in Valmez na vinylu. Vstupenky v ceně 599 Kč jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketportal a GoOut.

tz, jm

Témata: Mňága a Žďorp, Třínohý pes, Forum Karlín

zavřít