TOP 8 videoklipů týdne: Nebe o vztahu, který upadá v zapomnění, Voxel o děsu ze stárnutí a Nad stádem koní v novém kabátě

Vydáno 03.01.2022 | autor: Andrea Štipčáková

I v novém roce se můžete každý týden těšit na přehled nových videoklipů. O jeden z nich se tentokrát postarali členové Nebe, kteří natočili vizuál ke skladbě Drama. V ní oproti zvyklostem zpívá kytarista Štěpán Petrů, který píseň napsal a v jeho podání je tak mnohem autentičnější. S novinkou Život je krásný se ozývá Voxel, jenž vizuál natáčel tři čtvrtě roku. Podobnou dobu nad videem pak strávil také Karel Havlíček. Nového kabátu se dočkala skladba Nad stádem koní od Buty, tentokrát si ji vzalo do parády uskupení Entity. Návrat na začátek ohlásily The Fialky, klipy vydali i Nik Tendo, Refew s Jakubem Děkanem a Kowall Company.

TOP 8 videoklipů týdne: Nebe o vztahu, který upadá v zapomnění, Voxel o děsu ze stárnutí a Nad stádem koní v novém kabátě TOP 8 videoklipů týdne: Nebe o vztahu, který upadá v zapomnění, Voxel o děsu ze stárnutí a Nad stádem koní v novém kabátě

Nebe nechali zpívat kytaristu Štěpána Petrů

Petr Harazin si v novém singlu Nebe vyměnil místo s kytaristou Štěpánem Petrů a nechal ho píseň Drama nazpívat. A to i z toho důvodu, že skladbu sám napsal. "Příběh písně se na první pohled zdá jako milostné drama, ale ve skutečnosti je obecně o jakýchkoliv vztazích v jejichž síti prožíváme své životy. Je o vztahu, jenž ztratil jiskru a všechno zlé i dobré už není podstatné, protože to mizí a upadá v zapomnění. Příběh končí. Ten náš má naštěstí happyend. Autorem téhle naší autobiografické písně je Štěpán, a tudíž mi přišlo nejlepší, aby tuhle zpověď nazpíval on, protože takhle to bude nejsilnější," vysvětluje frontman Petr Harazin.

ROZHOVOR | Petr Harazin (Nebe): Všechno, co se stalo, nás udělalo silnějšími

Voxel natáčel nový videoklip téměř tři čtvrtě roku

Nový videoklip Voxela ke skladbě Život je krásný vznikal tři čtvrtě roku. "Natáčeli jsme v České republice, na Tenerife, v moři, bazénu, na horách, v létě, v zimě, uvnitř, venku," vysvětluje zpěvák. „Text je o děsu ze stárnutí, z toho, jak člověk přebírá zodpovědnost za svůj život mířící k poločasu, a už se necítí jako zamlada,“ dodává.

Hit Buty dostal nový kabát

Kdo by neznal píseň Nad stádem koní kapely Buty. Aktuálně se jí ujalo seskupení říkající si Entity, které po 23 letech nahrávku ozvláštnilo o tři rapové sloky.

„Byla to velká výzva, ale díky tomu, že se nám podařilo od kluků zajistit část původních stop tohoto hitu, které z důvodu archivace byly přes 20 let uloženy na CDčkách, nebyl pak problém dopracovat základní kostru předělávky. Celou dobu jsme na dálku spolupracovali s kapelou a jsme moc rádi, že výsledná práce zatím sklízí veskrze pozitivní reakce,“ říkají členové Entity.

 

Karel Havlíček se v novém vizuálu oblékl do skafandru

Karel Havlíček patří v současné době mezi nejvytěžovanější české skladatele. Nedávno představil své nové sólové album SPOKEN Black, na kterém se nachází mimo jiné také skladba Above Grand. Ta se pod taktovkou režiséra Maxmiliana Turka dočkala i své vizuální podoby. Celá realizace od nápadu až po natočení trvala podle Havlíčka rok.

ROZHOVOR | Karel Havlíček: Nová deska Southpaw je natočená. Leonardo Di Caprio i Nicol Kidman patří k nejskromějším lidem, co jsem poznal

V klipu se skladatel objevuje jako kosmonaut. „Ten skafandr, který ve videu mám, jsem si nechal na míru vyrobit v New Yorku od stejné firmy, která ho dělala Davidu Bowiemu do klipu Black Star. „Polonahé scény v interiéru zámku se natáčely ve čtyřech stupních celsia, takže byla šílená zima, ale zvládli jsme to,“ říká Havlíček.

The Fialky hlásí návrat na začátek

Videoklip Starý kámoši doprovází vydání alba plného rarit, z období před první oficiální deskou kapely. Jeho název je Starý demáče a obsahuje deset nově nahraných písniček z demo nahrávek z let 2000 až 2005 a dvě úplné novinky. Samotný vizuál pak natočil Robert Harvánek, a na textu u obou bonusů se kromě Kečupa podílel i Radek z kapely Nežfaleš.

Nik Tendo servíruje nový track Loop

Novinku z týmu labelu Milion+ přináší Nik Tendo. Videoklip k tracku Loop natočil tým We Dont Care We Create. Nik Tendova zatím poslední deska Jsem v pohodě, sem v prdeli vyšla loni v létě.

Refew a Jakub Děkan ve společném tracku

Ve spolupráci s Jakubem Děkanem přináší nový singl Jak to celý skončí rapper Refew. Je z desky nazvané Jednou ti koupím dům mámo, kterou vydal loni na podzim. 

Kowall Company vydává singl Nezapomeň

Poprockový band Kowall Company působí na hudební scéně od roku 2011. Před dvěma měsíci vydal své třetí studiové album, z nějž pochází i skladba Nezapomeň, která se dočkala i své vizuální podoby. Za kamerou stáli při natáčení David Žák s Martinem Mikušem, o produkci skladby se postarali Alois Pospíšil a studio TA-musica.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: archiv umělců, Ondrej Szollos
Témata: Nebe, Voxel, The Fialky, Buty, Karel Havlíček, Kowall Company, Jakub Děkan, Nik Tento, Refer

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít