TOP 8 videoklipů týdne: Tata Bojs odkrývají prohnilost vztahů v televizi, optimistický Thom Artway a Marcell s Benem Cristovaem o ztrátě všech jistot

Vydáno 12.04.2022 | autor: Andrea Štipčáková

Aktuální přehled videoklipů vydaných v posledním týdnu otvíráme novinkou Thoma Artwaye, v jehož singlu Buď se mnou střídají nejistotu optimismus a naděje. Hlásí se také Matěj Burda, který představuje píseň Až vyjde měsíc, či Marcell s Benem Cristovaem, jež zpívají o ztrátě všech jistot. O prohnilosti vztahů v televizi referují Tata Bojs, Giudi pak dala remixem nový život Jezinkám. O cestě z beznaděje se rozhodli napsat song Slza a Pam Rabbit, ze zahraničí vydali své vizuály Rammstein a Tokio Hotel.

TOP 8 videoklipů týdne: Tata Bojs odkrývají prohnilost vztahů v televizi, optimistický Thom Artway a Marcell s Benem Cristovaem o ztrátě všech jistot TOP 8 videoklipů týdne: Tata Bojs odkrývají prohnilost vztahů v televizi, optimistický Thom Artway a Marcell s Benem Cristovaem o ztrátě všech jistot

V novince Thoma Artwaye střídají nejistotu optimismus a naděje

Thom Artway pokračuje v české tvorbě. Cesta k písni Buď se mnou nebyla vůbec jednoduchá a k euforické náladě vedla přes „covidovou beznaděj“. „Píseň reflektuje moje pocity z období, kdy bylo kvůli pandemii všechno zavřeno. Dny, kdy jsem nevěděl, jestli se v dohledné době budu moct sejít s lidmi na koncertě, nebo je strávím v jakési nejistotě doma. A že se nebudu moct věnovat činnosti, která mě stoprocentně naplňuje,“ posteskl si zpěvák. „S druhou slokou ale do písně vstupuje naděje a posílá píseň do optimistické roviny,“ dodává. 

Thom Artway a David Stypka v Olomouci ohromili hity i lidským přístupem

Video vzniklo pod taktovkou Ondřeje Kudyna. „Klip vyjadřuje dva extrémy. Nudu, nejistotu a zároveň obrovskou euforii. Pro mě ale bude spíše optimističtější, protože se všechno snažím brát s nadhledem. A je to jistě i tím, že v klipu tančím,“ říká hudebník.

Matěj Burda o tom, až vyjde měsíc

Matěj Burda ve své tvorbě kombinuje kořeny britských kytarovek a melancholických indie kapel s moderním zvukem a současnými hudebními trendy mířící na generaci Z a alfa. Až vyjde měsíc je oproti debutovému singlu TV tvrdší a špinavější popový track s kytarovým riffem a housovým beatem. „Novinka je vyloženě klubový party song, proto jsme i natáčení klipu směřovali do klubu a snažili se tak jednoduše navodit a zachytit party atmosféru. Singl má tematické pokračování v dalším singlu Až se rozední, který bude brzy následovat,“ prozradil zpěvák.

Party video vzniklo v prostorách arkádového klubu Joystick během jednoho odpoledne. „S pomocí produkční a concierge agentury necoextra.cz jsme nacastovali přes 20 holek, včetně modelky Barbory Máchové, která si střihla jednu z hlavních rolí. Natáčení jsme pojali skutečně jako party. Nechali jsme otevřený účet na baru na drinky a arkádový hry a u toho s holkami natočili tenhle divokej videoklip. Myslím, že to byl pro všechny super zážitek a užili jsme si spouta srandy, o čemž vypovídají i reálné záběry, které jsme do klipu prostříhali,“ uvedl Burda.

Tokio Hotel odhalují vlastní podstatu

Sláva Tokio Hotel opět vzrůstá. Kapela se tak snaží v co nejkratší možné době vydávat nové singly. Aktuálně představuje novinku HIM, v jejímž videoklipu je Bill Kaulitz oděn do svého tradičního koženého oblečení a lakovaných bot na vysokém podpatku.

„HIM je odhalením vlastní podstaty. Seděli jsme s našimi přáteli v ROCKMAFIA ve studiu a začali jsme si povídat o sexu, lásce a vztazích a neustálé otázce: ‚Proč je Bill stále svobodný?!‘ Hodně jsme se bavili. Neviděli jsme se léta. V minulosti jsme spolu napsali úžasné kousky jako Love Who Loves You Back a bylo skvělé znovu spojit síly. Začali jsme tam, kde jsme přestali – jako by se zastavil čas. Řekl jsem jim o svém problému, chtěl jsem to, co jsem nemohl mít, a jak kurva ztrácím zájem, když vztah začne být vážný. Myslím, že je to můj způsob, jak ochránit své srdce před opětovným zlomením; je to sebeobrana. Začal jsem si uvědomovat, že mám problémy se skutečným nasazením a intimitou. Podvědomě jsem si vybíral lidi, kteří se nikdy nemohli stát partnerem na celý život," říká k novince zpěvák.

Rammstein na beauty klinice

 S novým videoklipem se ohlásili také Rammstein. Natočili ho ke skladbě Zick Zack, která je další předzvěstí jejich očekávaného alba Zeit. Jak text, tak videoklip nového tracku se zabývá v dnešní době častou nutkavou tendencí jedince změnit se, mnohdy velmi radikálně za použití skalpelu. Takovou proměnou ve vizuálu prochází i Till Lindemann a další členové sestavy. V závěru jsou doslova k nepoznání!

Tata Bojs mají klip s hvězdou Dejvického divadla

Klip k úvodní skladbě z alba Jedna nula má hvězdné obsazení. Kromě kapely v něm poznáte herce Janu Kolesárovou a Jaroslava Plesla. V příběhu se odehrává dění v lokální televizi, postupně se odkrývá prohnilost vztahů a další aspekty. O režii se postaral David Mencl. Tata Bojs zahrají už 11. května v pražském O2 universum.

Marcell a Ben Cristovao s chytlavým songem o nesnázích

"Název Nevim vychází z nálady samotné podstaty písně. Poslední dobou, nejen kvůli tomu, co se děje všude okolo, ztrácíme všechny jistoty. Pak se lehce ocitneme na místě, odkud prostě doslova nevíme, kam dál. Je to i můj osobní příběh," vysvětluje Marcell k názvu skladby, jejíž hudební produkce vzešla z jeho spolupráce s fiedlerskim. Vedle Marcella se v klipu objeví i Ben Cristovao, který je hostem písně. Videoklip, ve kterém poznáte několik holešovických lokací i bubeníka Matyáše Vordu a producenta Ondřeje Fiedlera, natočil Honza Strach.

Slza a Pam Rabbit o cestě z beznaděje

Song Padám Slzy a Pam Rabbit je o temnotách, ze kterých se snažíme dostat ven. Každý si tu samotu podle slov interpretů může představit podle sebe, profilovat ji do závislostí, vztahů, psychických problémech. O produkci songu se postaral Enthic. Poutavý videoklip, který stojí na hře světel, natočil Michael Nováček ve filmovém FZG studiu.

Giudi dává remixem nový život Jezinkám 

Hudebnice Giudi byla se svou skladbou Jezinky zařazená do našeho národního kolo Eurovize. I když jí postup nevyšel, její skladba zarezonovala mezi fanoušky po celém světě. Proto teď představuje remix písně, který vzešel ze spolupráce s italským producentem Giacomem Greco. Magický a přitom jednoduchý klip natočila s umělcem JaCobrou. Zpěvačka žijící částečně v Itálii právě dokončuje svou debutovou desku.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Ondřej Kudyn, Leon Schlesselmann, Pavla Hartmanová, JaCobra
Témata: Thom Artway, Matěj Burda, Tokio Hotel, Rammstein, Giudi, Ben Cristovao, Marcell, Pam Rabbit, Slza, Tata Bojs

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít