Mumford & Sons se vrátí do Prahy, tentokrát dorazí do O2 areny

Vydáno 30.10.2015 | autor: redakce

Mumford & Sons, kteří během posledních let vyrostli mezi největší světové kapely, v České republice představí své aktuální album Wilder Mind. Britští folk-rockeři ale určitě nevynechají ani hity z předešlých alb. Koncert proběhne v pražské O2 areně 20. května 2016.

Mumford & Sons se vrátí do Prahy, tentokrát dorazí do O2 areny Mumford & Sons se vrátí do Prahy, tentokrát dorazí do O2 areny

V únoru minulého roku se kapela zavřela do londýnských Eastcote Studios, kde kdysi natáčela i svoji debutovou desku Sigh No More. Začalo tak osmiměsíční psaní a natáčení demonahrávek, kterého se účastnil i uznávaný producent James Ford, stojící za úspěšnými alby Arctic Monkeys, Florence & The Machine nebo The Klaxons. A právě Ford může i za hodně velkou změnou zvuku. Na nové desce Wilder Mind tedy nečekejte brnkání na banjo, ale nástup syntetizátorů a elektrických kytar.

LIVE: Akustická párty? Mumford and Sons říkají ano!

Členové Mumford & Sons již během posledního turné zjistili, že většina nově napsaných písní, které si zkoušeli hrát na zvukovkách, postrádá mnoho akustických nástrojů, jichž kdysi hojně využívali. “Nebylo to tak, že bychom si při psaní nových songů akustické nástroje zakázali. Prostě to tak nějak samo vyplynulo. Navíc jsme se opět zamilovali do bicích,“ dodávají sami členové.

Oficiální předprodej začne 3. listopadu v 10 hodin dopoledne. Cena vstupenek se bude pohybovat od 1 290 do 1 590 Kč.

tz, jm

zavřít