Musikmesse 2017 – lepší než kdy dřív!

Vydáno 15.03.2017 | autor: admin

Mezinárodní veletrh hudebních nástrojů, not, hudební produkce a obchodních kontraktů proběhne ve dnech 5.–8. dubna 2017 ve Frankfurtu nad Mohanem a představí veškeré novinky v odvětví. Od rocku až po klasiku, od syntezátorů po křídlovku: Musikmesse myslí na všechny cílové skupiny návštěvníků!

Musikmesse 2017 – lepší než kdy dřív! Musikmesse 2017 – lepší než kdy dřív!

Letošní ročník nabídne rozšířenou prezentační platformu pro vystavovatele bicích souprav a kytar – Musikmesse Drums Brandworld a Musikmesse Guitar Brandworld – sekce, které díky svému rozdělení vždy na čtyři vzájemně propojené části poskytnou návštěvníkům jedinečný zážitek. Vedle prezentace nejnovějších hudebních nástrojů a jejich výrobců se návštěvníci mohou těšit na vystoupení světoznámých hudebníků a zúčastnit se přednášek zaměřených na techniky hraní na rozličné hudební nástroje.

Nejlákavější je nepochybně část s názvem Camp, věnovaná vystoupením špičkových profesionálů a hvězd v malých zvukotěsných kabinách a prezentaci jejich koncertního zařízení. Část pojmenovaná Brand“ přinese návštěvníkům komplexní nabídku výrobců značkových produktů. V rámci programu částí „Collage a Academy proběhne řada speciálních workshopů a seminářů virtuosů i odborníků nebo ukázek hry na vybrané hudební nástroje.


V sekci věnované bicím soupravám a bubeníkům vystoupí hvězdy, jako je Will Hunt, bubeník světoznámé kapely Evanescence, Karl Brazil, člen skupiny Robbieho Williamse, nebo česká bubenice Veronika Lukešová, kterou si v rámci projektu Rock meets Classic vybrali ke spolupráci hvězdy z kapel Deep Purple, Rainbow či Helloween. Mezi kytarami se budete moci setkat například s Jen Majurou, nejnovější členkou skupiny Evanescence, nebo švédským kytaristou Magnusem Karlssonem, známým ze skupin Midnight Sun nebo Primal Fear.

Opomenuta nebudou ani jiná odvětví hudebního průmyslu. Veletrh nabídne kompletní spektrum akustických nástrojů od akustických kytar přes drnkací a smyčcové nástroje, perkuse a harmoniky až k dechovým a žesťovým nástrojům nebo notám, pianina, klavíry, klávesy, varhany, digitální piana či historické klávesové nástroje.

Své místo zde mají i nové produkty ze segmentu syntetizátorů, záznamových zařízení, mikrofonů, audia/videa, softwaru nebo jiného příslušenství – ty budou umístěny v akusticky oddělené části. Probíhat bude také hudební a kulturní fórum s řadou přednášek věnovaných problematice hudební kultury, podnikání v hudebním průmyslu a výuce hry na hudební nástroje.

Na loňský ročník naváže úspěšný Musikmesse Festival 2017, který návštěvníkům a vystavovatelům nabídne jedinečná hudební vystoupení na různých místech po celém městě s centrálním open-air jevištěm Centre Stage. Během trvání veletrhu budou vybrané kluby, bary a koncertní sály ve Frankfurtu nad Mohanem součástí speciálního programu a nabídnou mnohá vystoupení světoznámých umělců ze světa rocku, popu, jazzu, klasiky, hip hopu a tance. Chybět nebudou ani akce pod širým nebem v ulicích města.

Pro více informací: musik.messefrankfurt.com

PR, foto Musikmesse

zavřít