My Chemical Romance se po dlouhé pauze vydají na turné, zahrají i v Praze

Vydáno 02.03.2020 | autor: redakce

Dlouhých třináct let po pražské premiéře v tehdejší T-Mobile Areně se do Prahy vrátí My Chemical Romance. Američtí emo rockeři se 3. července pokusí v rámci akce Prague Rocks zaplnit Sinobo Stadium. 

My Chemical Romance se po dlouhé pauze vydají na turné, zahrají i v Praze My Chemical Romance se po dlouhé pauze vydají na turné, zahrají i v Praze

My Chemical Romance patří k nejúspěšnějším formacím nového tisíciletí. Výrazným způsobem ovlivnili směřování rockové hudby a změnili život celé generaci posluchačů. Vznikli v roce 2001 v Newarku v New Jersey a do roku 2013 stihli vydat čtyři studiová alba. Hned druhé nazvané Three Cheers For Sweet Revenge zaznamenalo světový ohlas, prodalo se ho přes milion kopií a pro skupinu bylo vstupenkou mezi rockovou extraligu.

V roce 2006 kapela přišla s koncepční deskou The Black Parade, která je považována za jednu z nejdůležitějších rockových desek první dekády tohoto století. My Chemical Romance na ní definovali nové rysy stylu zvaného emo. Jedná se o rockovou operu, jejímž hlavním hrdinou je postava umírající na rakovinu. Nahrávka je považována za klasiku a příznivci emo-rocku ji dodnes řadí mezi zásadní alba hudební historie. Skupina za ni v Evropě získala platinový certifikát, za oceánem má deska status trojnásobné platiny.

VIDEO: Kompletní reunion koncert My Chemical Romance z Los Angeles

V roce 2013 kapela oznámila ukončení činnosti. Přes bezpočet spekulací, které se každý rok pravidelně objevovaly, došlo ke comebacku až na sklonku loňského roku. My Chemical Romace odehráli klubový koncert v Los Angeles a následně oznámili účast na několika velkých letních festivalech. Nyní bylo oznámeno, že pražský Sinobo Stadium přivítá My Chemical Romance 3. července tohoto roku.

Vstupenky budou k dispozici v síti Ticketportal a Ticketmaster od 6. března. Jejich ceny se budou pohybovat v rozpětí od 990 do 1 490 Kč.

tz, jm

Témata: My Chemical Romance, Gerard Way, emo, Sinobo Stadium

zavřít