Na co se těšit v březnu: Poznáme vítěze cen Žebřík a Anděl, do Prahy dorazí Franz Ferdinand

Vydáno 03.03.2018 | autor: redakce

Stejně jako venku pozvolna doznívá zima se muzikanti začínají pomalu, ale jistě probouzet ze zimního spánku. Březen patří do jisté míry rekapitulování. Odstartují ho ceny Apollo, pokračovat budeme s anketou Žebřík, cenami Evropy 2 a vše vyvrcholí předáváním Andělů. Novou desku vydají Judas Priest a George Ezra. Do velkých hal a klubů nás lákají Franz Ferdinand nebo Claptone.

Na co se těšit v březnu: Poznáme vítěze cen Žebřík a Anděl, do Prahy dorazí Franz Ferdinand Na co se těšit v březnu: Poznáme vítěze cen Žebřík a Anděl, do Prahy dorazí Franz Ferdinand

Onyx
Rock Café, Praha
3. 3.

První koncert odehráli už 2. března, druhý následuje o den později. Tato newyorská parta vydala své debutové album Bacdafucup již před pětadvaceti lety. V té době měla čtyři členy a pyšnila se produkcí od legendárního Jam Master Jaye. Dnes svět obráží ve dvojici - Sticky Fingaz a Fredro Starr. Ale ani přesto určitě nevynechají svou nejznámější oldschool hiphopovou pecku Slam a další známé hity.

Anketa Žebřík: Pět nominací má Tomáš Klus, po třech získali Ewa Farna, David Stypka, Divokej Bill a Mydy Rabycad

Žebřík
DEPO15, Plzeň
9. 3.

Pětadvacet let této hudební veleakce společně prožijeme opět v plzeňském DEPO2015. Zahrají Lenny, Michal Hrůza, Wohnout, Honza Křížek nebo Olympic. Večerem vás provede vtipná dvojka Tomáš Hanák a Jitka Schneiderová. Nejvíc nominací získal od čtenářů Tomáš Klus, k favoritům večera ale budou patřit i Divokej Bill, David Stypka, Slza a mnozí další. 

Franz Ferdinand
Forum Karlín, Praha
9. 3. 

Novou desku Always Ascending vydali 9. února a měsíc na to nám ji přivezou do Prahy. Franz Ferdinand se vrací ve velkém. I přes malé personální změny tato partička z Glasgow jede a nezastavuje. Do České republiky se skotští indie rockeři vracejí po šesti letech od své dosud poslední návštěvy, kdy jsme je viděli na festivalu Rock for People

Judas Priest - Firepower
9. 3.

Na nové desce Firepower podle zpěváka Roba Halforda odvedl neuvěřitelnou práci britský producent Andy Sneap. Zatím jsme měli možnost slyšet tři singly, a to Never The Heroes, Lightning Strike a titulní skladbu. Naživo si je užijeme 12. června, kdy zahrají v plzeňské Home Monitoring Aréně. Speciálním hostem večera budou další metalové hvězdy Megadeth

TOP 7 hard'n'heavy desek roku 2018: Judas Priest, Nightwish nebo Avatar. Představí je i v České republice?

Claptone
Roxy, Praha
16. 3. 

Návrat ojedinělého hudebního zjevení, zahaleného do tajemna pod zlatou maskou. Claptone, nadpozemská bytost, která obohacuje pozemský hudební svět nekončící záplavou soulful deep house music, se brzy chystá vydat druhé studiové album Fantast. V Roxy vás určitě naláká, na co se můžete těšit.

 

DNB Clash / Monkey Boom Crew
Chapeau Rouge, Praha
17. 3.

Další díl drum'n'bassové klubovky DNB Clash v pražském Chapeau Rouge se chystá i v březnu. V exkluzivní kolaboraci na dva master mixy to rozjede banda libereckých borců Bicman, Vitto a Woice z Monkey Boom crew. Nebudou chybět ani DJs z rezidentních crews - DUNENI.cz, Urban Scalp a Latrod3ctus.

IAMX
Meet Factory, Praha
17. 3.


V lednu vydal novou desku Alive In New Light a hned se s ní jede pochlubit. Stejně jako s novým klipem, který máme pouze my v České republice exkluzivně o pár dní dřív. Žánrově neuchopitelný hudebník se s každým novým albem posune trochu jiným směrem a zas a znova fanoušky překvapuje svým multitalentem. Předvede jej 17. března v MeetFactory.

VIDEOPREMIÉRA: IAMX představuje kontroverzní klip Stardust

 

Ceny Anděl
Forum Karlín, Praha / přímý přenos ČT1
20. 3. 

Anketní štafetu jako poslední převezmou Ceny Anděl. Hlavní program se bude odehrávat v sále Fora Karlín a v přímém přenosu jej bude vysílat ČT1. Pro širokou veřejnost však bude postavená venkovní tzv. 2stage přímo v těsné blízkosti budovy. Zde vystoupí v kratších setech Paulie Garand, Mydy Rabycad, Kapitán Demo nebo Pokáč. Vstup na tuto druhou stage bude pro všechny zdarma, proto pokud budete mít 20. března čas, rozhodně na tuto akci zavítejte. 

George Ezra - Staying At Tamara's
23. 3.

Druhé album George Ezry vyjde koncem měsíce a nabídne dvanáct skladeb. Britský zpěvák a textař, původem z Herefordu, má na svědomí megahit Budapest, který ho vynesl na zlaté příčky i našich hitparád. Nyní již boduje se singlem z chystané desky. Jmenuje se Pretty Shining People a albu předvídá zdárnou budoucnost. Ezru uvidíme v červenci na festivalu Colours Of Ostrava. 

Témata: Onyx, Žebřík, Franz Ferdinand, Judas Priest, Claptone, IAMX, Ceny Anděl, George Ezra

zavřít