Na co se těšit v srpnu: Arakain a Škwor na turné, brány otevřou festivaly Keltská noc, Rock for People Hope či Hrady.cz Light

Vydáno 30.07.2021 | autor: Barbora Kubalová

Začíná srpen a my zase můžeme na koncertech a festivalech legálně zatancovat. Tak využijte pěkného počasí a vyrazte na některou z chystaných open air akcí. Své brány otevřou festivaly Keltská noc, Ladná Čeladná, Rock for People Hope, Chodrockfest, Rock Castle, Hrady.cz Light a Valašské Folkrockování. Škwor a Arakain pak i nadále budou brázdit republiku na svých turné.

Na co se těšit v srpnu: Arakain a Škwor na turné, brány otevřou festivaly Keltská noc, Rock for People Hope či Hrady.cz Light Na co se těšit v srpnu: Arakain a Škwor na turné, brány otevřou festivaly Keltská noc, Rock for People Hope či Hrady.cz Light

 

Arakain - Respiratour 2021

Arakain po nucené pauze vyrazili na turné, které příznačně pojmenovali podle věci, která se za poslední rok stala nezbytnou součástí našich životů - Respiratour 2021. Během srpna navštíví kapela pražský Braník, Nový Knín, Sezimovo Ústí, Strakonice, Beroun, Kozojedy a Nepomuk. Na všech koncertech vystoupí také zajímaví hosté, jako třeba kapely Booters a Forrest Jump. Lístky už zbývají pouze na koncert v Braníku, tak s koupí neotálejte.

ROZHOVOR | Jiří Urban (Arakain): Název Respiratour je smutným odrazem reality v nadsázce slovní hříčky

D.Y.K. Tour

Vojtěch Dyk odstartoval v červenci své D.Y.K. Tour ke svému sólovému albu. Přestože album D.Y.K. vyšlo téměř před dvěma lety, návštěvníci koncertů budou mít vlastně první možnost slyšet repertoár z tohoto CD naživo. Koronavirová epidemie zasáhla nejen do termínů, ale také do složení kapely. Původní americká sestava, s níž zpěvák album v New Yorku natočil, nebude právě z těchto důvodů k dispozici, ze Spojených států ale přiletí skladatel a klávesista Ondřej Pivec, který je společně s Vojtěchem Dykem spoluautorem alba. 

Keltská noc

5. - 7. 8. 2021, Harrachov

Už 26. ročník festivalu Keltská noc se chystá na první srpnový víkend. Dvoudenní program na dvou stagích nabídne to nejlepší z tuzemských rockových a punkových kapel, zahrají například Znouzecnost, Tři sestry, Wohnout, Doctor P.P., Vypsaná fiXa a mnoho dalších. Kdo by nemohl dospat, může dorazit už 5. srpna na Večírek pro nedočkavé s DJs Venoven a Elissa Zmarchrobovými. Vstupenky jsou v předprodeji zde.

Ladná Čeladná

6. - 7. 8. 2021, Čeladná

Dvoudenní festival Ladná Čeladná je vždy zárukou kvalitního hudebního obsahu, a jinak tomu nebude ani letos. Tentokrát se v rámci programu představí Vypsaná fiXa, Kapitán Demo, Pavel Dobeš, Where Are We Now, Janek Ledecký a Vltava. Jelikož se jedná opravdu o festival pro celou rodinu, nebude chybět ani zábava pro děti, na druhé scéně je pro ně připraveno několik divadelních představení a plno dalších aktivit. Vstupenky jsou k dostání na webu, nebo i na místě v den konání akce.

Škwor - Tváře smutnejch hrdinů Tour

Škwor sice vydali svou aktuální desku Tváře smutnejch hrdinů už loni na podzim, na turné k ní si ale museli počkat. Jako mnoho kapel se i oni vydali cestou vyhledávání zajímavých menších areálů. Během srpna spolu s předkapelou Nanday postupně navštíví mimo jiné Tábor, Litvínov a Karlovy Vary. Největší událostí bude ale každopádně samotný křest desky, který proběhne v rámci koncertu v Ledárnách Braník 13. srpna. Vstupenky najdete na webu kapely.

ROZHOVOR | Škwor: Zpátky se neohlížíme

Rockový Slunovrat

13. - 14. 8. 2021, Řevnice

Restrikce týkající se pořádání kulturních akcí se konečně ubírají tím správným směrem, a tak se v Lesním divadle v Řevnicích bude moci konat 14. ročník hudebního festivalu Rockový Slunovrat, a to v novém termínu! Z původně avizovaného září se akce přesouvá na 13. a 14. srpna 2021. Premiéru na Rockovém Slunovratu odehrají mezinárodní United Flavour, chybět nebudou ani Krucipüsk, Skyline, N.O.H.A., Gaia Mesiah či Redzed.

Chodrockfest

13. - 14. 8. 2021, Domažlice

Desáté narozeniny oslaví domažlický festival Chodrockfest. Nenechte se zmást názvem, výběr interpretů je pestrý, takže kromě rockerů Krucipüsk, Doga nebo Dymytry uslyšíte i Pokáče nebo třeba Jakuba Děkana. Vybere si tedy skoro každý. Vstupenky jsou v prodeji v síti Vstupenkovna.

Rock For People Hope 2021

13. - 14. 8. 2021, Hradec Králové

Přestože festival Rock For People se ani letos ve svém tradičním měřítku konat nemohl, pořadatelé neztrácejí naději a pod názvem Rock For People Hope 2021 připravili alespoň dvoudenní program. Ze zahraničních kapel vystoupí švédská legenda The Hives, vítěz Eurovision Song Contest Måneskin nebo němečtí Leoniden, kteří se na královehradeckém festivalu představili už v roce 2019. Z domácích interpretů zahrají indie rockeři I Love You Honey Bunny, Deaf Heart nebo elektropopová Domi. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program nebo eko-městečko s představením neziskových organizací. Vstupenky jsou v prodeji na webu Rock for People.

Artu Kus Festival Bojoviště Trutnov

19. - 22. 8. 2021, Trutnov

Artu Kus Festival je především oslavou svobodného ducha, otevřenosti, tolerance, kreativity a tvůrčího či tvořivého pojetí života. V polovině srpna na něm zahrají Mňága a Žďorp, Hentai Corporation nebo MYDY, v kreativní zóně se můžete podívat na historické fotografie nebo se podívat, jak se vyrábí hudební nástroje.

Rock Castle

19. - 21. 8. 2021, Moravský Krumlov

Všichni fanoušci tvrdší muziky se mohou těšit na třetí srpnový víkend, kdy se do Moravského Krumlova sjedou metalové hvězdy jako Sabaton, Waltari nebo Dirkschneider. Také se můžete těšit na speciální spojení finských Korpiklaani s českou legendou Fleret, kteří si spolupráci vyzkoušeli už na Masters of Rock v roce 2018. Permanentky kupujte na webu festivalu.

Hrady.cz Light

20. - 21. 8. a 27. - 28. 8. 2021, Hradec nad Moravicí, Bezděz

I putovní festival po českých a moravských hradech se pro letošek musel spokojit s menším rozsahem než obvykle. V rámci light verze proběhne festival jen na jednom českém hradě (27. - 28. 8., Bezděz) a na jednom moravském (20. - 21. 8., Hradec nad Moravicí). Program je ale na obou hradech tradičně nabitý - vystoupí Visací Zámek, Rybičky 48, Divokej Bill, Mig 21, Xindl X, Pokáč, Sebastian nebo třeba Mirai. Vstupenky (včetně pojištění proti koronaviru) kupujte zde.

Valašské Folkrockování

21.8.2021, Rožnov pod Radhoštěm

Malý rožnovský festival se letos připravuje už na svůj neuvěřitelný 32. ročník. Letos Rožnov a okolí rozezní Žalman & spol., Lenny, Vesna a na závěr Circus Brothers. Atmosféru dokreslí i prostředí Amfiteátru Na Stráni, který se nachází přímo ve Valašském muzeu v přírodě. Vstupenky jsou k dostání na webu pořadatele.

Text: Barbora Pěchová, foto: Ondřej Pýcha, Lukáš Kadeřábek (Suprahon)
Témata: Arakain, Škwor, hrady.cz, Valašské Folkrockování, Keltská noc, Ladná Čeladná, Chodrockfest, Rock for People Home, Rock Castle

zavřít