Na festival Pohoda dorazí Solange, M.I.A. nebo Rodrigo y Gabriela

Vydáno 25.04.2017 | autor: redakce

Když jsme vás v únoru lákali na slovenský festival Pohoda, nevěděli jsme ještě, jaké kapely pořadatelé doplní později. O tom, že to jsou jména zvučná, se můžete přesvědčit v článku. V Trenčíně se představí od 6. do 8. července. 

Na festival Pohoda dorazí Solange, M.I.A. nebo Rodrigo y Gabriela K hvězdám Pohody bude patřit rapperka M.I.A.

Na začátek je nutné zmínit jméno Solange. Kdyby vám nic neříkalo, zkusíme to s Beyoncé. Lepší? Asi ano. Tyto dvě zpěvačky jsou totiž sestry. Obě jsou půvabné a obě umí oslovit své fanoušky. Beyoncé jich má miliony. Solange je sice teprve sbírá, ale je skoro jasné, že úspěch podobný její sestře na sebe nenechá dlouho čekat. Kolik fanoušků si získá v Trenčíně, zůstává otázkou.

Pohoda letos láká na Alt-J či Birdy, přijedou i Mark Lanegan nebo Ylvis

Při představování něžného pohlaví nemusíme daleko, sice přes oceán, ale vy víte, jak to myslíme. Dalším velkým jménem Pohody je britská hiphopová zpěvačka M.I.A.; zacinkala vám v hlavě taková ta kasička z jejího songu Paper Planes, že? Pro fanoušky toho má ale v zásobě mnohem víc - deska AIM vyšla minulý rok, a tak se mimo kasičky těšíme i na ni.

Na kytarové fanoušky organizátoři také mysleli a připravili opravdu zvučná jména. Kapela z Mexika? Nic? Chyba. Rodrigo y Gabriela fungují už od roku 2000. Vystoupili i v Praze či Ostravě. Flamenco nezapřou a správný koncertní náboj taky ne. Vystoupení, na které se těšíme. Kytarovou preciznost máme přece rádi a určitě nejsme sami. A zajímavost? Skladatel Hans Zimmer spolupracoval s touto dvojicí při tvorbě soundtracku pro snímek Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides.

vložte odkaz, text nemažte

Skupina Slowdive, jejíž jméno spatřilo světlo světa v roce 1989, ačkoliv její zárodky jsou ještě starší. Jsou z anglického Readingu. Pauzu měli dlouhou, ale letošní singl Sugar for the Pill nebo záznamy koncertů z letošního roku ukázaly, že hrát pořád umí a k tomu hrají nahlas. Nová deska pojmenovaná jednoduše Slowdive vyjde 5. května. Proslýchá se také, že jde o návrat žánru shoegaze, je to pravda?Druhou kytarovkou jsou skotští The Jesus And Mary Chain, kapela ještě o něco starší než Slowdive. V březnu se představili s novou deskou a reakce světových médií jsou vcelku pozitivní. My si svůj názor uděláme až v Trenčíně spolu s tisíci dalších návštěvníků, protože věříme, že toto jméno si krásným kytarovým zvukem svůj kousek davu utrhne.

Fanouškům elektronické hudby nejspíše zalahodí, a to hned dvakrát, projekt London Elektricity Big Band. K nemalému množství tohoto žánru na celém festivalu přispějí jako Big Band a DJ set. Jméno, které Pohoda skoro potřebuje je B-Complex, slovenský vývozní artikl, který má také co nabídnout.

Nakonec zmíníme umělce, který se nedávno představil také u nás, konkrétně v Brně. Je jím estonský rapper Tommy Cash. Kdo o něm ještě neslyšel, určitě brzy uslyší. Jeho styl je svérázný a slovanstvím jen čiší. Toto vystoupení si nenecháme ujít, protože nějakou tu ulítlou show absolvovat musíme a to samé doporučujeme i vám.

Témata: Pohoda, festivaly, Solange, M.I.A., Rodrigo y Gabriela, London Elektricity

zavřít