Na Rock for People míří Saul Williams. Vystupoval v Bílém domě i v Opeře v Sydney

Vydáno 09.01.2016 | autor: redakce

Po sérii známých a prověřených jmen tahá Rock for People další eso z rukávu. Tentokrát si zapisuje prvenství pro jeho uvedení v České republice. V červenci do Hradce Králové zamíří básník, rapper, skladatel, herec a aktivista Saul Williams. Poté, co dobyl svět jako básník a stal se jednou z ikon slam poetry, se vrhl na hudbu. S razancí sobě vlastní servíruje geniální kombinaci nekompromisních textů a promakané hudby s příměsí hip hopu, elektra či rocku.

Na Rock for People míří Saul Williams. Vystupoval v Bílém domě i v Opeře v Sydney Na Rock for People míří Saul Williams. Vystupoval v Bílém domě i v Opeře v Sydney

Jako rapper a muzikant Saul Williams úzce spolupracoval mimo jiné s Trentem Raznorem z Nine Inch Nails. Vystupoval po celém světě od Bílého domu přes Operu v Sydney až po prestižní kluby a přední evropské hudební festivaly. Letos v létě se díky Rock for People poprvé představí i v Čechách a rovnou přiveze zbrusu nové album Martyr Loser King, které vyjde 29. ledna. 

Další hvězdy Rock for People: The Offspring a Enter Shikari

"Každý rok se snažíme návštěvníkům Rock for People vedle slavných a osvědčených kapel nabídnout i tzv. čerstvou krev. Progresivní umělce, kteří jsou na začátku své kariéry nebo ty, kteří už úspěchu ve světě dosáhli, ale našim končinám se zatím vyhýbali. V minulosti se nám takto podařilo poprvé přivézt například Muse, Selah Sue nebo Young Fathers," vysvětluje jeden ze zakladatelů festivalu Michal Thomes.

LIVE: Rock for People Europe - velký festival malých jmen

Českou premiéru si na Rock for People odbude i politicky nekorektní Ho99o9 (čteno Horror). Pánové nejsou v žádném případě kapelou pro slabé povahy a jejich pekelný mix hip hopu, hardcore punku a ostrých textů slibuje pořádně divokou show. 

22. ročník Rok for People se koná mezi 3. a 5. červencem 2016 na tradičním místě v hradeckém Festivalparku. Jako jedni z headlinerů se do Festivalparku po osmi letech vrátí legendární pop punkeři Offspring, dále například vystoupí britská metalová kapela Bullet for My Valentine, energičtí Enter Shikari, rock'n'rolloví Royal Republic či mladá australská parta Tired Lion a britský kvartet Dead!

tz, jm

zavřít