Nazareth koncem září třikrát zahrají v České republice. Nevynechají Love Hurts ani Dream On

Vydáno 08.09.2017 | autor: redakce

Tři koncerty v České republice si na září přichystali Nazareth. Na státní svátek ve čtvrtek 28. září je bude hostit brněnské Sonocentrum, v pátek 29. září Velký sál Lucerny v Praze a v sobotu 30. září v Ostravě Bonver Arena.

Nazareth koncem září třikrát zahrají v České republice. Nevynechají Love Hurts ani Dream On Nazareth koncem září třikrát zahrají v České republice. Nevynechají Love Hurts ani Dream On

"Nemůžu předstírat, že Love Hurts nebo Dream On, které hrajeme desítky let na každém koncertě, stále zbožňuju," říká s úsměvem baskytarista Pete Agnew. "Ale stejně tak nemůžu říct, že bych je nesnášel. Moc dobře si všichni v kapele uvědomujeme, že tyhle skladby nás proslavily a dodnes, i téměř po padesáti letech od našeho vzniku, vyprodávají naše koncerty. I kvůli publiku, které je miluje a které má právo dostat to, za co si zaplatilo, jsme je nikdy na koncertě nevynechali a nikdy to neuděláme," dodává Agnew.

Pekelný ostrov Holýšov: Pod kotlem přikládali Nazareth, Tři sestry, Harlej i Škwor

Program koncertů v Praze a Ostravě byl posílen o vystoupení britské kapely Creedence Clearwater Revived, jejíž setlist obsahuje všechny velké hity legendární americké hippie formace Creedence Clearwater Revival, jako jsou Have You Ever Seen The Rain, Fortunate Son, Bad Moon Rising, Suzie Q či I Put a Spell On You. "Creedence Clearwater Revived jsou naši přátelé, takže se na společné koncerty opravdu těšíme. Bude to zábava" řekl Agnew.V Praze bude program rozšířen ještě o vystoupení skupiny Souperman - tříčlenné brněnské kapely hrající alternative-rock, kterou v roce 2011 založil zkušený muzikant Robert Jančík. Superman hrají v klasickém složení - kytara, baskytara a bicí, přičemž stálým hostem je zpěvačka Kateřina Svobodová. Recenzenty bývá skupina přirovnávána k Olympic, ale v modernějším pojetí.

Nazareth, kteří se na scéně pohybují již téměř 50 let, přijedou do ČR v aktuální sestavě: Carl Sentance - zpěv, Pete Agnew - spoluzakladatel skupiny, baskytara, Jimmy Murrison - kytara; Lee Agnew - bicí. "Hlas Nazareth" Dan McCafferty z postu zpěváka odstoupil v roce 2013 ze zdravotních důvodů. Nynější zpěvák Carl Sentance, bývalý člen skupin Krokus, Geezer Butler Band, člen Persian Risk a pravidelný host projektů klávesisty Dona Aireyho z Deep Purple, s Nazareth vystupuje od roku 2015.

Témata: Nazareth, Creedence Clearwater Revived

zavřít