Nebe a Mirai táhnou za jeden provaz. Turné startuje v Litomyšli

Vydáno 07.10.2016 | autor: redakce

Dnešním koncertem v legendárním klubu Kotelna v Litomyšli startuje podzimní ZAJEDENPROVAZTOUR.CZ 2016, které spojilo dohromady nové tváře české hudební scény - kapely Mirai a Nebe. Fanoušci se mohou těšit na velkou společnou show a dvouhodinový set plný hudebních překvapení.

Nebe a Mirai táhnou za jeden provaz. Turné startuje v Litomyšli Mirai na fotografii Petra Kozlíka

Kapely Mirai a Nebe nejsou na hudební scéně žádnými nováčky. Mají za sebou nespočet živých vystoupení, zkušenosti z velkých i menších pódií, řadu úspěšných singlů, které se několikrát probojovaly na přední příčky hitparád či milionová zhlédnutí videoklipů na YouTube. Spojuje je ale mnohem více. Obě pocházejí z hudebně plodného podhoubí Moravskoslezského kraje a vyrostly téměř vedle sebe.

LIVE: Mirai fandili ve Žlutých lázních fotbalistům Francie. Na koncert přivedli i pandu

"S Mirai se známe už hodně dlouho, vlastně od našich kapelních počátků. Když řeknu, že jsme skoro jako jedna velká rodina, tak myslím, že mi dají za pravdu, že nepřeháním. Věci, co Mirai dělají, mě neskutečně baví a jsem jejich obrovský fanoušek. Vlastně jsme s myšlenkou společného turné už nějakou dobu koketovali, ale pořád jsme přemýšleli, jak to uchopit, aby to bavilo nás, diváky a zároveň to bylo něčím jedinečné,“ vysvětluje Petr Harazin, frontman kapely Nebe.

"V hlavě se nám hned usadila myšlenka společného turné. Nechceme mít ale dva běžné koncerty, kdy odehrajeme jeden, pak druhý a je konec. Fanouškům nabídneme jedinečný zážitek, na pódiu se budeme prolínat, doplňovat, všichni musíme jet na dvě stě procent a táhnout za jeden provaz, aby to fungovalo," odtajňuje dramaturgii zpěvák Mirai Navrátil a zbytek kapely dodává: "My se už neskutečně těšíme. Bude to naše první klubové turné a navíc ho pojedeme s nejlepšíma kámošema. Už zkoušky na turné byly neskutečná pohoda a hlavně zábava. Tuhle atmosféru přivezeme i do klubů a věříme, že si společně s fanoušky užijeme super mejdan a odehrajeme naše nejlepší koncerty."

sem vlož nadpis odkazu

TERMÍNY:
7. 10. LITOMYŠL MUSIC CLUB KOTELNA
8. 10. NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ KULTURNÍ DŮM
14. 10. ZÁBŘEH KD ZÁBŘEH
15. 10. VOLYNĚ HUDEBNÍ KLUB NOVÁ
21. 10. VRATISLAVICE KULTURNÍ CENTRUM VRATISLAVICE
22. 10. ÚSTÍ NAD LABEM DOMA music pub
28. 10. SUŠICE TRADIČNÍ KLOUB 
29. 10. SEDLČANY POHODA CLUB
1. 11. BRNO METRO MUSIC BAR 
2. 11. OLOMOUC  U-KLUB  
4. 11. DĚČÍN LE GARAGE NOIR  
5. 11. PLZEŇ BUENA VISTA 
11. 11. VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ M-KLUB
12. 11. RYCHNOV NAD KNĚŽNOU DANCEPIVOVAR
18. 11. OPAVA MUSIC CLUB 13
19. 11. ZLÍN FÉNIX – MUSIC CLUB
16. 12. VRCHLABÍ ZACAPA BAR

tz, jm, foto: Petr Kozlík

Témata: Mirai, Nebe, turné Za jeden provaz, turné

zavřít